Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
Raport - Uczelnie Niepubliczne w Polsce 1991-2011

My piszemy

Nasz kod matrycowy ;)

Nasz kod matrycowy
Perspektywy
Uczelnia Vistula w nowej odsłonie Drukuj Poleć znajomemu

Uczelnia Vistula w nowej odsłonieKolejna fuzja szkół wyższych - Uczelnia Vistula łączy się z czterema uczelniami w Warszawie i Łodzi. Nowopowstała grupa uczelni będzie skupiać ponad 5 500 studentów, oferując studia na poziomie licencjackim, magisterskim oraz doktoranckim.

Uczelnia Vistula, niepubliczna szkoła wyższa, zmienia swoje oblicze, łącząc się z czterema uczelniami w Warszawie i Łodzi. W skład tej grupy wchodzą: Wyższa Szkoła Hotelarstwa Gastronomii i Turystyki, Akademia Finansów, Wyższa Szkoła Turystki i Rekreacji im. M. Orłowicza w Warszawie oraz Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi.  Grupa zgromadzi około 5500 studentów, którzy będą mogli rozwijać i dzielić swoje pasje na 22 kierunkach.

Władze powiększonej i szybko rozwijającej się Uczelni Vistula przyjęły nowy kierunek rozwoju - „ Partnership for a Change”  („Partnerstwo dla Zmian”), który oznacza nie tylko dynamiczną współpracę między pięcioma połączonymi uczelniami, ale także wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w sposobie nauczania oraz udziału studentów i pracowników uczelni w realizacji tych zmian. Jak uważają właścicieli uczelni - to zupełnie nowa jakość na rynku prywatnych szkół wyższych w Polsce.

Arif Erkol, kanclerz Uczelni Vistula, przekonuje:  - Rozwój Uczelni Vistula to chęć stworzenia obecnym i przyszłym studentom jeszcze lepszych warunków do rozwoju swoich pasji i zainteresowań przy pomocy najlepszej polskiej i zagranicznej kadry naukowej oraz w otoczeniu przyjaznej infrastruktury.

Jedną z korzyści wynikających z połączenia uczelni jest możliwość studiowania na studiach licencjackich i magisterskich, ale także studenci mają możliwość otworzenia przewodu doktorskiego, co jest rzadkością na polskim rynku uczelni niepublicznych. Obecni i przyszli studenci Uczelni Vistula będą także mogli korzystać z rozszerzonej palety przedmiotów dodatkowych, tzw. wolnego wyboru, co pozwoli na większą indywidualizację kierunków nauczania. Stworzenie grupy uczelni oznacza również szansę dla studentów na przystąpienie do poszerzonego programu wymiany zagranicznej oraz wybór jednego z 6 kierunków studiów prowadzonych w języku angielskim.

W ramach „Partnership for a Change”, Uczelnia Vistula proponuje również zmiany w sposobach uczenia: nowoczesne formy wykładów, umocowaną w realiach rynku treść, ilustrowaną ciekawymi case studies oraz płatne staże w renomowanych firmach. Uczestnicząc w ciekawych projektach, studenci będą mieli możliwość zdobywania praktycznej wiedzy pod okiem wysokiej klasy specjalistów. Uczelnia Vistula oferuje także opiekunów kierunkowych dla zdolnych studentów. Co istotne, takimi mentorami będą nie tylko wykładowcy, ale również znani przedsiębiorcy oraz naukowcy.

Poza innowacyjnymi rozwiązaniami merytorycznymi, niewątpliwą korzyścią dla obecnych i przyszłych studentów będzie wyjątkowo nowoczesna, kompleksowa infrastruktura, obejmująca 5 budynków o łącznej powierzchni ponad 37 000 m2, sale wykładowe wyposażone w sprzęt komputerowy, rozbudowaną bibliotekę, audytoria wykładowe oraz zaplecze sportowe w postaci między innymi 5 kortów tenisowych i dwóch hal sportowych.