Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
Raport - Uczelnie Niepubliczne w Polsce 1991-2011

My piszemy

Nasz kod matrycowy ;)

Nasz kod matrycowy
Perspektywy
Łosice górą w grze symulacyjnej JA Titan Drukuj Poleć znajomemu
Polacy w światowej czołówce w zarządzaniu firmąLicealiści z Łosic zajęli 3. i 6. miejsce w światowym finale konkursu 2012 Global JA Titan Challenge, rozegranym w dniach 6 - 9 sierpnia br. w amerykańskim Wilmington. W grze symulacyjnej sprawdzającej ich umiejętność zarządzania przedsiębiorstwem stanowią ścisłą światową czołówkę!

 

We wcześniejszych etapach konkursu Global JA Titan Challenge brało udział ponad 1000 zespołów z całego świata, w ścisłym finale zmierzyło się 12 najlepszych drużyn. W rozgrywce przeciwko czołowym drużynom z Chin, Kanady, Rosji i USA drużyna GangMisiaHaribo - Grzegorz Lewczuk i Kamil Kobyliński zajęła 3. miejsce, a zespół Bat Furan - Paulina Wasiluk i Łukasz Oleksiuk uplasował się na miejscu 6. Obie drużyny uczą się w I Liceum Ogólnokształcącym w Łosicach (woj. mazowieckie) i do konkursu przygotowywał ich ten sam nauczyciel i opiekun - Jarosław Mitek.

Gra symulacyjna JA Titan jest komputerową symulacją procesów gospodarczych. Ten praktyczny kurs zarządzania firmą ćwiczy umiejętności i rozwija wiedzę z zakresu zarządzania strategicznego, myślenia analitycznego, analizy finansowej oraz podejmowania decyzji. W trakcie gry uczniowie przekonują się o konieczności posiadania wiedzy teoretycznej do podejmowania trafnych decyzji gospodarczych, prowadzących drużynę do zwycięstwa w symulowanej konkurencji.

 - Finały nauczyły mnie, że nie zawsze najważniejsze jest zwycięstwo. Tygodnie przygotowań i ciężkiej pracy były warte doświadczenia i wiedzy, jaką zdobyłam. Titan to nie tylko gra, to próba charakteru, umiejętności działania pod wpływem emocji i pod presją czasu. Mam nadzieję, że dzięki naszemu sukcesowi liczba uczestników tego konkursu w Polsce wzrośnie. Polecam go wszystkim i zachęcam do jak najaktywniejszego udziału - komentuje udział w konkursie Paulina Wasiluk.

 

Drużyna

 


- Jestem bardzo dumny z osiągnięć moich uczniów. Cieszy mnie, że wśród takich potęg, jak USA, Chiny, Rosja czy Kanada byliśmy również my. Jesteśmy ambasadorami Polski! - opowiada o rozgrywkach w USA Jarosław Mitek, nauczyciel i opiekun obu drużyn.

Konkurs 2012 Global JA Titan Challenge organizowany jest przez Junior Achievement Worldwide, organizację, której członkiem i przedstawicielem w Polsce jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Konkurs wspierany jest przez firmę MasterCard Worldwide.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodych ludzi, działającej obecnie w stu dwudziestu krajach. Programy Fundacji przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy, pozwalają lepiej zrozumieć zasady ekonomii i funkcjonowania biznesu, ucząc poprzez działanie oferują wiele możliwości praktycznego sprawdzenia wiedzy, rozwijają umiejętność krytycznego myślenia oraz kształtują aktywny stosunek do życia. Efekt naszej działalności to obecnie grupa ponad 5 milionów uczniów, którzy dzięki naszym programom poznali zagadnienia przedsiębiorczości, ekonomii i biznesu.