Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
Raport - Uczelnie Niepubliczne w Polsce 1991-2011

My piszemy

Nasz kod matrycowy ;)

Nasz kod matrycowy
Perspektywy
Praktyki studenckie na XXII Forum Ekonomicznym Drukuj Poleć znajomemu
Praktyki studenckie na XXII Forum EkonomicznymStudenci Collegium Civitas w Warszawie po raz drugi wezmą udział w Programie Praktyk Studenckich XXII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój, organizowanym przez Instytut Studiów Wschodnich.
 
W grupie ponad 200 studentów wspierających organizację jednej z najważniejszych konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się 32 reprezentantów Collegium Civitas, jednej z ośmiu największych polskich uczelni biorących udział w programie.

Podczas Forum Ekonomicznego studenci Collegium Civitas będą wspierać organizację konferencji, zdobywając cenne doświadczenie we współpracy z liderami polityki, kultury i biznesu. Praktykanci zapewnią pomoc i opiekę dla uczestników Forum, mając bezpośredni kontakt z każdym gościem – przedsiębiorcami, politykami, naukowcami i dziennikarzami z ponad 50 krajów. Będą mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda organizacja tak dużego, międzynarodowego wydarzenia, rozwinąć umiejętności pracy w zespole i pod presją czasu. W czasie Forum praktykanci zostaną przypisani do wybranych sekcji i zadań, odpowiednio do swoich zainteresowań, umiejętności oraz poziomu znajomości języków obcych.

Od tego roku studenci mają także szansę wziąć udział w pierwszej edycji programu „Klub Praktykanta Forum Ekonomicznego”. Instytut Studiów Wschodnich, organizator Forum, uruchomił program z myślą o wsparciu dalszego rozwoju zawodowego studentów odbywających praktyki na Forum. Celem programu jest zintegrowanie najbardziej aktywnych studentów i umożliwienie im dostępu do staży i praktyk w firmach i instytucjach będących Partnerami Forum Ekonomicznego. Klub Praktykanta Forum rozpatruje i akceptuje do członkostwa aplikacje osób rekomendowanych przez organizatora Forum, pozytywnie wyróżniających się w pracy przy konferencji – osoby ambitne, przedsiębiorcze, posiadające doświadczenie organizacyjne, znające języki obce. Klub Praktykanta Forum to szansa dla pracodawców na wyłonienie młodych talentów, a dla studentów na sprawdzenie swoich sił w wybranym przez siebie środowisku zawodowym i dobry start w karierę zawodową.

- Praca przy organizacji Forum to niepowtarzalna szansa na rozwój kariery zawodowej i zdobycie lepszej pozycji na rynku pracy – mówi Marta Eromin, koordynator Centrum Karier Collegium Civitas.– Program Instytutu Studiów Wschodnich cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych studentów. Część osób, które odbywały praktyki w zeszłym roku bierze udział także w tegorocznej edycji. Jest to doskonała okazja do sprawdzenia i rozwinięcia własnych umiejętności oraz nauczenia się reagowania na stresujące, nieprzewidziane sytuacje – dodaje.

Forum Ekonomiczne
Misją Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój, organizowanego przez Instytut Studiów Wschodnich od 1991 roku, jest tworzenie korzystnego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej między Unią Europejską a krajami sąsiadującymi. Co roku na Forum przyjeżdża ponad 2,500 gości – liderów życia politycznego, gospodarczego i społecznego oraz 500 dziennikarzy z blisko 60 krajów Europy, Azji i Ameryki. Jest to największe tego typu wydarzenie w  Europie Środkowo-Wschodniej. Więcej informacji: www.forum-ekonomiczne.pl.