Wielki Finał w wielkiej Auli
Jedna jest taka szkoła Drukuj Poleć znajomemu
Jedna jest taka szkoła
 

„Szkoła Liderów” Liceum Ogólnokształcące
i Gimnazjum


Od roku szkolnego 2011/12 Liceum Ogólnokształcące „Szkoła Liderów” umożliwia uczniom realizację programu nauczania w drodze indywidualnego wyboru grup projektowych szkoły. Są to minimum 5 osobowe zespoły realizujące własny program kształcenia poza wyborem przedmiotów z tzw. rozszerzenia programowego.
 
Wszyscy uczniowie tworząc grupy projektowe uczestniczą w programie stypendialnym szkoły. Indywidualizacja procesu kształcenia zapewnia uczniom komfort i naukę bez stresu. Jedne z przedmiotów nauczania, można pozostawić już po pierwszym roku nauki, a znajomość innych rozszerzać w kołach naukowych lub na zajęciach pozaszkolnych – organizowanych na różnego rodzaju uczelniach. Uczniowie mogą też przedstawić własną ofertę programową w zakresie doboru przedmiotów dodatkowych rozwijających ich pasje i zainteresowania. Ofertę edukacyjną szkoły wzbogacają również języki obce w ilości sześciu godzin tygodniowo dla jednego z nich, do wyboru z: jęz. angielski, hiszpański, włoski, rosyjski, niemiecki, francuski lub taki, który wybierze dany zespół uczniów.
 
Szkoła realizuje program indywidualnego naboru uczniów w tzw. stypendium grupowym. Każdy uczeń przychodząc do szkoły w zespole dwóch, trzech lub czterech a nawet pięciu uczniów tworzy własny zespół szkolny, który może wybrać indywidualną ścieżkę rozwoju w przygotowaniu do matury i na studia. Szkoła zaprasza wszystkich uczniów z różnego rodzaju dysfunkcjami w procesie przyswajania wiedzy i koniecznością indywidualnego podejścia do każdego nich. Zaprasza również indywidualne zespoły chcące uczyć się według własnego programu, wizji i wyobraźni. Jest to szkoła na miarę XXI wieku z możliwością rozwoju.
Czytaj dalej: www.szkola-lider.pl

Jedna jest taka szkoła„Szkoła Liderów” Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum
00-728 Warszawa, ul. Bobrowiecka 9
tel. 509 712 943
e-mail: liceum@szkola-lider.pl
www.szkola-lider.pl