Wielki Finał w wielkiej Auli
Zewsząd blisko do Żeromskiego Drukuj Poleć znajomemu
Zewsząd blisko do Żeromskiego
 

XL Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego


Żeromski pisał w „Syzyfowych pracach”: Nauka jest jak niezmierne morze... Im więcej wypijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Można przyznać, że takie motto przyświeca nauczającym i uczącym się w XL LO im. Żeromskiego.

Edukacja – łatwo dostrzec jej efekty. Stuprocentowa zdawalność matury na wysokim poziomie i stała pozycja szkoły w czołówce rankingu warszawskich liceów czynią XL LO jedną z atrakcyjniejszych szkół w Warszawie.

Rozwój uczniów to priorytet szkoły. Liceum im. Żeromskiego jest otwarte na inicjatywy uczniów, zapewnia im indywidualny rozwój. Wspiera uczniów utalentowanych w dziedzinach nauk ścisłych i humanistycznych, czego dowodem są liczne nagrody zdobyte w konkursach ogólnopolskich i regionalnych: Młode Talenty, Arsenał Warszawa, Turniej jednego wiersza, Matmix. Wysoko cenione przez uczniów są warsztaty Szkoła Liderów – EuroWeek. Prowadzone przez wolontariuszy z krajów anglojęzycznych, rozwijają umiejętności interpersonalne oraz językowe.

Otwartość na nowe idee i współpracę międzynarodową to dewiza szkoły. Uczniowie realizują pod kierunkiem nauczycieli projekty międzynarodowe. Działają na rzecz tolerancji, wielokulturowości – „Porozumienie bez barier”. Uczestniczą w obozach językowych w Szwajcarii, Norwegii, Estonii oraz w wymianie z Izraelem.

Mocną stroną szkoły są matematyka i języki obce. Wyniki maturalne z tych przedmiotów należą do najwyższych w kraju. W konkursie matematycznym uczeń drugiej klasy matematyczno – informatycznej zdobył indeks wyższej uczelni.

Sukces szkoły to absolwenci – 92% studiuje na renomowanych uczelniach warszawskich, pozostali na Uniwersytecie Jagiellońskim lub zagranicznych uczelniach. To również bardzo wysoka skuteczność nauczania zaliczająca liceum im. Żeromskiego do szkół sukcesu. A przy tym przyjazna atmosfera ceniona przez uczniów.

Kultura w każdym obszarze. Tradycją szkoły jest wspólne uczestniczenie w spektaklach teatralnych i operowych oraz stałe programy artystyczne, związane z wydarzeniami kulturalnymi i historycznymi.

Idealne położenie szkoły sprawia, że jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla uczniów. Chciałoby się powiedzieć: zewsząd blisko do Żeromskiego! A z Żeromskim bliżej do sukcesu.

Zewsząd blisko do ŻeromskiegoXL Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego
00-808 Warszawa, ul. Platynowa 1
tel/fax: 620-99-68
e-mail: szkola@zeromski.waw.pl
www.zeromski.waw.pl