Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
Nieszczęścia klasy maturalnej Drukuj Poleć znajomemu

Nieszczęścia klasy maturalnej

Szkoła rzadko bywa skarbnicą wiedzy. Częściej jest oazą znudzenia i pustynią intelektu, przyczyną stresu i źródłem depresji, wylęgarnią ofiar i fabryką męczenników, miejscem straconych lat i areną nieustającej głupoty...
Jeśli myślisz podobnie, znaczy to, że znalazłeś się w klasie maturalnej.

Czeka cię ciężki rok! Nieraz dostaniesz w kość, uszy zwiędną ci od uwag nauczycieli, upadniesz i podniesiesz się, raz będzie ci wszystko jedno, innym razem pot zaleje czoło, a nie przestaniesz zakuwać. No cóż, musisz się w tym roku wiele nauczyć.
Najważniejsze, abyś nie dał się nikomu i niczemu zaskoczyć - szczególnie swoim czarnym myślom. Oto jakie role do zagrania szykuje ci los. Którą wybierzesz?

Nieszczęścia klasy maturalnej

Ofiara - poczujesz, że doznajesz krzywdy i nic nie możesz na to poradzić. Nie chcesz, ale musisz. Każdy sprawdzian to dla ciebie wielkie cierpienie, każda powtórka materiału to cios w samo serce. Nauczyciele to przestępcy, którzy zagrażają twojemu życiu. Strach przychodzić do szkoły. Zostajesz w domu, nie masz siły walczyć. Jeśli będziesz się czuł jak ofiara, zaznasz w tym roku wiele udręk. Nie lekceważ tego stanu, bo możesz przed egzaminem osiągnąć punkt krytyczny i potknąć się na byle czym. Ofiary nie zdają matury przez głupstwo. Czy chcesz być pośmiewiskiem całej szkoły?

Nieszczęścia klasy maturalnej

Żółw - jesteś powolny i nie trzymasz się ustalonego planu. Lubisz uczyć się choćby i do dwóch sprawdzianów naraz, ale na swój sposób, czyli nie za szybko. Jesteś wrażliwy, więc gdy robi się niebezpiecznie, kryjesz się w swoim domku. Niech nauczyciel poczeka. Sprawdziany i kartkówki mogą być, ale dlaczego akurat teraz? Pamiętaj, że jako żółw musisz zacząć wędrówkę do egzaminu najwcześniej ze wszystkich uczniów. Do maja daleko, ale ty ruszaj już teraz, inaczej się pogubisz i będziesz zdawał maturę w nerwach. Uważaj! Szkolne żółwie nie są objęte programem ochronnym i mają poprzeczkę założoną tak samo jak inne klasowe gatunki. Czy podskoczysz tak wysoko?

Nieszczęścia klasy maturalnej

Męczennik - wyznajesz tak wzniosłe zasady, że czujesz wstręt do wiedzy, jaką wpaja ci szkoła. Sprawdziany napawają cię ohydą, przecież napisał je ktoś, kto nie ma pojęcia o współczesnym świecie. Z własnej woli wybierasz drogę cierpień, bo nie możesz zniżyć się do nauki niepotrzebnych nikomu rzeczy. Prędzej zawalisz maturę, niż zgodzisz się sprzeniewierzyć samemu sobie. Dziwisz się, że inni robią z siebie idiotów, ucząc się bezmyślnie wszystkiego, co każą nauczyciele. Jeżeli chcesz poświęcić się w imię wzniosłych zasad, zostań wolontariuszem Amnesty International na Kubie lub Białorusi. Wcielając się w rolę szkolnego męczennika, niczego nie udowodnisz. Najwyżej pozostaniesz w pamięci kolegów jako ten, który nie zdał matury, bo sam tego chciał. Czy dla tak wątpliwej sławy warto się poświęcać?