Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
Geniusze awiacji z PW Drukuj Poleć znajomemu
Geniusze awiacji z PWStudenci Politechniki Warszawskiej po raz kolejny wygrali międzynarodowe zawody Aero Desgin 2010. Zwycięstwo dał im własnoręcznie skonstruowany bezzałogowy samolot KIWI, który przeniósł największy ciężar ze wszystkich wystawionych maszyn.

Zawody Aero Design są organizowane co roku przez Society of Automotive Engineers (SAE International). Skupiają one 90 tys. inżynierów z całego świata. Zadaniem uczestniczących w nich studentów jest samodzielne zaprojektowanie i budowa samolotu bezzałogowego, który uniesie możliwie największy ciężar. Urządzenie z pełnym obciążeniem musi wykonać okrążenie nad lotniskiem i bezpiecznie wylądować.

Jak wyjaśnia Ewa Chybińska, rzecznik PW: skonstruowany przez studentów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW samolot KIWI zajął I miejsca w klasyfikacjach cząstkowych: za najlepszy projekt i najlepsze osiągi oraz III miejsce za największy uniesiony ciężar (15 kg), co zapewniło mu I miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Załoga z PW

Rzeczniczka zaznacza, że nie jest to pierwsze zwycięstwo. - Studenci z Wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej od kilkunastu lat biorą udział w tych zawodach i z reguły wracają z nich ze zwycięskimi trofeami - podkreśla.

Zwycięska załoga wróci do Warszawy w piątek.

Źródło: PAP