Uczelnia Łazarskiego Spotkanie Wschodu z Zachodem Drukuj Poleć znajomemu

Uczelnia Łazarskiego Spotkanie Wschodu z ZachodemPani Rektor, gdzie leżą podstawy sukcesów budowy międzynarodowego charakteru Uczelni Łazarskiego: w sprawnej promocji, Biurze Wymiany Międzynarodowej, ofercie przedmiotowej, czy innych aspektach? - Sukcesów we współpracy międzynarodowej, wymianie studenckiej i zainteresowaniu naszą ofertą edukacyjną nie upatrywałabym w działalności promocyjnej, bo nie prowadzimy jej na wyróżniającą nas skalę. Przyczyn szukałabym przede wszystkim w wysokiej jakości studiów walidowanych i akredytowanych przez naszych brytyjskich i amerykańskich partnerów.

Uniwersytet Walijski oraz Uniwersytet Wisconsin w Lacrosse, a od pół roku Departament Edukacji Stanu Delaware udzieliły nam swych akredytacji i upoważniły do wydawania swoich dyplomów licencjackich, magisterskich i MBA. Realizujemy we współpracy z nimi plan uczynienia z Łazarskiego uczelni w pełni tego słowa międzynarodowej, w której Wschód spotyka się z Zachodem, umożliwiając nie tylko zdobywanie wiedzy ale i nawiązywanie ważnych w przyszłości kontaktów. Wspólnie z partnerami staramy się wyselekcjonować dobrze przygotowanych i chcących rozwijać się w środowisku międzynarodowym młodych ludzi. Ogromną rolę w tym procesie odgrywa nasze Biuro Wymiany Międzynarodowej i Erasmus Student Network.

Nie do przecenienia jest też oferta edukacyjna, programy nauczania dostosowane do wymagań partnerów unijnych i amerykańskich, pozwalające na wzajemne uznawanie zdobytych punktów ECTS. Zadowoleni studenci stają się naszymi ambasadorami w swoich środowiskach rodzinnych. Dbamy o to, by studenci zagraniczni poznali nasz kraj i jego kulturę, a polscy wykorzystali obecność cudzoziemców do odkrywania kultur odmiennych.