Jaką uczelnię wybrać? Drukuj Poleć znajomemu

Jaką uczelnię wybrać?Wprawdzie kolejne roczniki maturzystów są mniej liczne, ale w niczym nie zmienia to wagi dokonywanych przez młodzież wyborów. Większość spośród 443 061 tegorocznych maturzystów pójdzie na studia, oczywiście już jako absolwenci 8198 liceów i techników. Czeka na nich ponad 440 polskich szkół wyższych, ale nie tylko one - o polskich studentów zabiega cały świat. I to zabiega coraz skuteczniej: w Niemczech studiuje prawie 15 tys. Polaków, w Wielkiej Brytanii - 4 tysiące, w USA ponad 3 tysiące...

Jaki kierunek studiów i którą uczelnię wybrać? - to najważniejsze pytanie nie tylko dla  kandydatów na studia, ale również dla ich rodzin i znajomych. Właśnie z myślą o nich opracowaliśmy profesjonalny Ranking Szkół Wyższych 2009.

Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że Ranking Szkół Wyższych Perspektyw i Rzeczpospolitej analizują też uważnie władze uczelni i politycy odpowiedzialni za przyszłość szkolnictwa wyższego. Dlatego ma on charakter wielokryterialny, przygotowywany jest w sposób niezależny i przejrzysty, a publikacja rankingu nie sprowadza się do podania klasyfikacji końcowej, tylko szeroko prezentuje zasadnicze elementy składające się  na mapę polskiego szkolnictwa wyższego 2009.

Jaką uczelnię wybrać?
Maturzyści z XXXIII LO im. Mikołaja Kopernika w Warszawie