Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
Szkoły wyższe
Konkurencja bez granic Drukuj Poleć znajomemu

 Misją rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej jest niezmiennie dostarczanie informacji o tym, jak oceniane są polskie uczelnie. Informacja ta ma służyć pomocą w wyborze szkoły i kierunku studiów. Wybór uczelni jest kluczowym momentem dla tych, którzy kończą edukację w szkole ponadgimnazjalnej i poszukują swojej dalszej drogi życiowej. Z tego powodu zasadniczym celem rankingu jest zebranie informacji o uczelniach i przekazanie ich w sposób uporządkowany.

Czytaj całość
 
Nagrody Specjalne 2007 Drukuj Poleć znajomemu

Zapracowaliśmy na wzrost prestiżu

Prof. dr hab. inż. Jan Krysiński Są cztery najważniejsze przyczyny, dla których nasza uczelnia zajmuje coraz wyższe miejsca w rankingu szkół wyższych. Dotyczy to w szczególności ostatniego roku akademickiego. Pierwsza przyczyna, to podniesienie poziomu naukowego wydziałów Politechniki. Dwukrotnie zwiększyła się liczba wydziałów pierwszej kategorii - z dwóch do czterech. Dodam, że mamy też cztery wydziały drugiej kategorii i dwa trzeciej. W ogóle nie mamy wydziałów kategorii czwartej i piątej.

Czytaj całość
 
Prestiż po profesorsku Drukuj Poleć znajomemu

Gdyby Pani, Pana córka/syn, wnuczka/wnuczek wybierali się na studia, jaką uczelnię byście im zarekomendowali? - to pytanie skierowaliśmy do najmłodszych profesorów w Polsce, którzy uzyskali swoje tytuły naukowe w 2005/2006 r. Poprosiliśmy kilka osób o zgodę na upublicznienie ich ocen i szersze uzasadnienie ich wyborów.

Czytaj całość
 
Ranking uczelni akademickich 2007 Drukuj Poleć znajomemu
   
 

Zgodnie z postanowieniami Kapituły Rankingu uczelnie oceniane są według prestiżu, siły naukowej, warunków studiowania oraz umiędzynarodowienia studiów. Te cztery zasadnicze cechy uczelni zostały zmierzone poprzez 29 kryteriów. Do sporządzenia rankingu w maksymalnym stopniu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych wobec ocenianych uczelni. Za źródło danych przyjęto własne badanie ankietowe przeprowadzone przez Fundację Edukacyjną PERSPEKTYWY, opracowanie Szkoły wyższe i ich finanse w 2005 r. (GUS 2006) oraz aktualne dane MNiSW. Do obliczeń wykorzystywano dane kodowane, tzn. w bazie danych zamiast nazw uczelni występowały numery kodowe. W analizach pominęliśmy uczelnie, które nie miały jeszcze trzech roczników absolwentów.

 
   
Czytaj całość
 
Zajmijmy się przyszłością Drukuj Poleć znajomemu

Logo Uniwersytetu WarszawskiegoRozmowa z prof. dr. hab. Katarzyną Chałasińską-Macukow, rektorem Uniwersytetu Warszawskiego

- Zwycięstwa Uniwersytetu Warszawskiego w rankingach, pozycja największej polskiej uczelni, sukcesy studentów na arenie międzynarodowej - to powód do dumy, ale także czynnik ryzyka: trudno oprzeć się pokusie, żeby spocząć na laurach...

Czytaj całość
 
Jesteśmy mistrzami Świata! Drukuj Poleć znajomemu

Puchar MistrzówTrzech studentów Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW we wspaniałym stylu zdobyło w Tokio Mistrzostwo Świata w Programowaniu Zespołowym. Na Mistrzostwa Świata w Tokio wyruszyła drużyna Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Marek Cygan - kapitan, Marcin Pilipczuk i Filip Wolski wraz z opiekunami, profesorami Krzysztofem Diksem i Janem Madeyem.

Czytaj całość
 
Jesteśmy jedyni Drukuj Poleć znajomemu

Logo Politechniki WarszawskiejKoło Naukowe Ergonomii jako jedyne na Politechnice Warszawskiej łączy czynniki humanistyczne ze ścisłymi pomiarami i obliczeniami. Jest to jedyne tego typu Koło w Polsce. Jego istnienie jest niezbitym dowodem na to, że na Politechnice relacja Mistrz - uczeń wpisuje się w codzienność i zachęca do praktycznego działania.

Czytaj całość
 
Najlepsi z najlepszych nie chcą wyjeżdżać Drukuj Poleć znajomemu

Logo Collegium Medicum UJŻeby studiować w Collegium Medicum, musieli pokonać wielu konkurentów: tu przyjmuje się tylko najlepszych z najlepszych. Barbara, Małgorzata, Piotr i Maciej nawet w tym doborowym gronie wyróżniają się talentem i pasją. Są ambitni, przejęci swoją przyszłą pracą, gotowi kształcić się przez całe życie.

Czytaj całość
 
Most do biznesu Drukuj Poleć znajomemu

Logo Szkoły Głównej HandlowejŚwiat członków stowarzyszenia "ConQuest Consulting" podzielony jest na pół.  Z jednej strony studia, kolokwia, egzaminy, z drugiej - planowanie strategii marketingowych dużych firm. Przedpołudnie w Warszawie. Biuro "ConQuestu" przy ulicy Filtrowej 39 tętni życiem. Za chwilę spotkanie zarządu z kolejnym klientem, migają ekrany komputerów, trwa praca nad dużym projektem.

Czytaj całość
 
Centrum Wodne Jedyne takie w Europie! Drukuj Poleć znajomemu

Logo Szkoły Głównej Gospodarstwa WiejskiegoJuż za rok każdy mieszkaniec Warszawy, który zapragnie posiedzieć nad szemrzącą rzeczką, a przy okazji zbadać jakość wody w swoim kranie, będzie mógł udać się do Centrum Wodnego SGGW na rogu ulic Ciszewskiego i Nowoursynowskiej.

Czytaj całość
 
Co widać z Kilimandżaro Drukuj Poleć znajomemu

Logo Apademi Pedagogicznej im. KENMarek Żołądek, student geografii, był już w Himalajach i na Kilimandżaro. Jego zdaniem najciekawsze jest nie samo wchodzenie, ale to, co widać z góry. Te i inne wyprawy były możliwe dzięki wsparciu uczelni. Najbliższe plany koła naukowego młodych geografów to McKinley na Alasce i Kanada.-

Czytaj całość
 
Otwarci na Świat Drukuj Poleć znajomemu

Logo AWF w WarszawieAkademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie po raz kolejny zajmuje wysokie miejsce w rankingu szkół wyższych. Jednym z wielu czynników sukcesu jest otwieranie się uczelni na studentów z zagranicy. Czym ich do siebie przyciąga?

Czytaj całość
 
Ranking niepublicznych uczelni magisterskich 2007 Drukuj Poleć znajomemu
   
 

Uwzględniając specyfikę niepublicznych szkół wyższych posiadających uprawnienia magisterskie wykorzystano w tym rankingu nieco odmienne kryteria niż w przypadku rankingu uczelni posiadających uprawnienia do nadawania stopnia doktora. Zachowując cztery grupy kryteriów: prestiż (z ogólną wagą 25% i identycznym źródłem danych jak w rankingu ogólnym), siłę naukową (z wagą 40%), warunki studiowania (25%) oraz umiędzynarodowienie studiów (10%) odmiennie określono kryteria cząstkowe.

 
   
Czytaj całość
 
Teoria i Życie Drukuj Poleć znajomemu

Program MBA w Koźmińskim cieszy się dobrą opinią wśród przedsiębiorców oraz znakomitymi perspektywami na przyszłość. Czy warto tutaj trafić? Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie oferuje programy MBA oparte na wzorcach zagranicznych. Dzisiaj zainteresowanie studiami podnoszącymi kwalifikacje diametralnie rośnie. Wzrastają też wymagania studentów, a razem z nimi wymagania bezwzględnego rynku.

Czytaj całość
 
SWPS - Coraz wyżej! Drukuj Poleć znajomemu

Logo SWPSSzkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie od lat zajmuje wysoką lokatę w naszym rankingu wśród najlepszych niepublicznych uczelni magisterskich. W zeszłym roku zajęła 3 miejsce, a teraz drugie. W tej grupie uczelni jest jedną z dwóch szkół wyższych (pierwsza to WSPiZ im. L. Koźmińskiego) z uprawnieniami do habilitacji. Jak się studiuje na tak renomowanej uczelni?

Czytaj całość
 
Historia ze znakiem Jakości Drukuj Poleć znajomemu

Logo Akademia Humanistyczna w PułtuskuWydział Historyczny Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku uzyskał akredytację Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich z dnia 24 marca br.

 

Czytaj całość
 
Ranking niepublicznych uczelni licencjackich (inżynierskich) 2007 Drukuj Poleć znajomemu
   
 

Ze względu na specyfikę niepublicznych uczelni licencjackich (inżynierskich) wykorzystano w tym rankingu nieco odmienne kryteria niż w przypadku rankingu ogólnego. Zachowując cztery grupy kryteriów: prestiż (z wagą 20% i identycznym źródłem danych jak w rankingu ogólnym), siłę naukową (z wagą 40%), warunki studiowania (35%) oraz umiędzynarodowienie (5%) odmiennie określono kryteria cząstkowe.

 
   
Czytaj całość