Aktualności
Metodologia rankingu szkół olimpijskich Drukuj Poleć znajomemu
Teksty rankingowe
07.01.2011.

Metodologia rankingu szkół olimpijskichOlimpiady przedmiotowe w Polsce mają ponad 60-letnią tradycję; najstarsza z nich Olimpiada Matematyczna została zorganizowana poraz pierwszy w 1950 roku. W naszym rankingu zostały uwzględnione wyniki 35 ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, tematycznych i zawodowych (znajdujących się w rejestrze Ministerstwa Edukacji Narodowej i współfinansowanych przez MEN), które zostały przeprowadzone w roku szkolnym 2009/2010.

Czytaj całość
 
Szkoły olimpijskie Drukuj Poleć znajomemu
Teksty rankingowe
07.01.2011.

Szkoły olimpijskieFinał jest oczywisty – trzeba mieć finalistów i laureatów olimpiad, im jest ich więcej i w większej liczbie olimpiad, tym lepiej. Jednak cała sztuka polega na tym, co dzieje się w szkołach, zanim dojdzie do tak oczekiwanego finału.

Czytaj całość
 
Radosne „poczucie sprawstwa” Drukuj Poleć znajomemu
Najlepsze szkoły
05.01.2011.

Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Radosne „poczucie sprawstwa”
O szkole nikt nie mówi inaczej jak Technikum Hutniczo-Mechaniczne. Taka tradycja utrzymuje się w regionie od 60 lat, kiedy te właśnie specjalności ukształtowały charakter Zespołu. THM ma ogólnopolską renomę i powody do satysfakcji. Deszcz nagród za ciężką pracę spada tu od lat. Pojawiają się także – i to wcale niemałe – pieniądze!
Czytaj całość
 
Uczeń potrzebuje mistrza Drukuj Poleć znajomemu
Najlepsze szkoły
05.01.2011.
Najlepsze liceum w Polsce

Uczeń potrzebuje mistrzaMisją Gdyńskiej Trójki jest wychowywanie i kształtowanie człowieka zacnego oraz godziwego, oddanego swej wspólnocie obywatela, chroniącego dziedzictwo narodowe i dbającego o wartości cywilizacji współczesnej – czytamy w statucie szkoły. Te podniosłe zapowiedzi są tu realizowane na co dzień.

Czytaj całość
 
Innowacje światowej skali - Technika w Wielkopolsce Drukuj Poleć znajomemu
Najlepsze szkoły
05.01.2011.
Innowacje światowej skaliDumą Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim jest szkolny konkurs Elektronik. O tym, że konkurs stoi na wysokim poziomie, świadczą wyniki Olimpiady Innowacji Technicznych – tylko w tym roku doczekała się 40 laureatów i finalistów!
Czytaj całość
 
Od opornika do specjalisty Drukuj Poleć znajomemu
Najlepsze szkoły
05.01.2011.
Najlepsze technikum w Polsce
Najlepsze technikum w Polsce

Od opornika do specjalistyCzasami przychodzą do nas uczniowie, którzy nie mają pojęcia, co to jest opornik, a wychodzą jako specjaliści w dziedzinie elektroniki czy informatyki – tak nauczyciel Andrzej Łanuszka, zachęca do wyboru Technikum Łączności nr 14 w Krakowie. Czy warto go posłuchać?

Czytaj całość
 
Uwolnij twórczą energię Drukuj Poleć znajomemu
Najlepsze szkoły
05.01.2011.
Uwolnij twórczą energięMądrość, otwartość, kreatywność są wartościami, które wzbogacają całe dorosłe życie. W Żmichowskiej młodzi ludzie uczą się ich dzięki ciekawym programom klas, licznym kontaktom zagranicznym i uczestnictwu w różnorodnych przedsięwzięciach artystycznych.
Czytaj całość
 
Wymagania i rodzinna atmosfera Drukuj Poleć znajomemu
Najlepsze szkoły
05.01.2011.
Wymagania i rodzinna atmosfera

Rzetelne kształcenie maksimum wymagań – maksimum pomocy
W naszej szkole panuje – w dość zgodnej opinii – rodzinna atmosfera: „jest tak jakbyśmy wszyscy znali się od dawna”. Dlatego warto być w tej szkole. Ale takiej atmosfery nie da się oczywiście zaplanować. Jest natomiast kilka innych cech, które są naszymi atutami i dobrze je przemyśleliśmy.

Czytaj całość
 
Nowoczesna szkoła z tradycjami Drukuj Poleć znajomemu
Najlepsze szkoły
05.01.2011.

Nowoczesna szkoła z tradycjamiI Liceum Ogólnokształcące w Puławach zapewnia bardzo wysoki poziom nauczania. Obowiązuje on w zakresie nauk humanistycznych, jak i ścisłych. Bogata oferta edukacyjna przewiduje klasy o rozszerzeniach: politechnicznym, matematyczno-fizycznym, ekonomicznym, przyrodniczym, medycznym, społeczno-prawniczym, medialno-lingwistycznym. I LO daje możliwość nauki wielu języków obcych: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, hiszpańskiego oraz łaciny.

Czytaj całość
 
Oni naprawdę chcą się uczyć! Drukuj Poleć znajomemu
Najlepsze szkoły
05.01.2011.
Najlepsze liceum w Polsce

Oni naprawdę chcą się uczyć!Jest taka szkoła, w której nauczyciele nie podnoszą na uczniów głosu, a uczniowie w czasie przerwy idą do biblioteki. Szkoła, w której nie wystarczy dobrze się uczyć, trzeba jeszcze pomagać potrzebującym. Szkoła, do której absolwenci wracają, żeby pomóc młodszym kolegom...

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 104