Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
Cinema Perspektywy.pl


Cinema Perspektywy.plCinema Paradiso w reżyserii Giuseppe Tornatore to historia o czasie zatrzymanym, o miłości do kina, o szczególnym miejscu w pamięci. O pięknie i sile sentymentu. Cinema Perspektywy do tego sentymentu nawiązuje. Jest to miejsce szczególne w naszym portalu. Miejsce, w którym dzielimy się naszą fascynacją ruchomymi obrazami. Miejsce, w którym odnajdą się wszelkiej maści filmofile, filmoluby, kinomani i kinomaniacy czy przypadkowi, ale zawsze wyrafinowani, widzowie.

Tu możesz nie tylko poczytać o kinie, ale też podzielić się swoimi przemyśleniami o ostatnio obejrzanym dziele, które z jakiejś przyczyny przykuło Twoją uwagę. Tu najlepsze recenzje i najciekawsze wypowiedzi na forum wyróżniane będą smakowitymi, filmowymi nagrodami.

I jeszcze jedno, nie lubimy tu tandety, miałkości, płaskich obrazów. Cenimy za to dobre kino – nie ważne czy to świetna, niepokojąca rozrywka w styl Batman: Mroczny rycerz, Almodovar, Lynch, totalny eksperyment czy też niszowe kino irańskie. Jeśli takie podejście Ci odpowiada – zapraszamy. Chodź i dosiądź się do naszej zaciemnionej Sali Kinowej – Seans właśnie się rozpoczyna...Za blisko słońca – recenzja „Czarnego Łabędzia” Drukuj Poleć znajomemu
Za blisko słońca – recenzja „Czarnego Łabędzia”Taki film to spore ryzyko. Darren Aronofsky jest w końcu twórcą niekonwencjonalnym, zmieniający styl co film, napierający na granice i podążający drogami, w które wielu boi się wejść. W dodatku wymarzył sobie film o balecie, nie mając jeszcze pomysłu na scenariusz. Mocował się więc z Dostojewskim przez dziesięć lat, aż w końcu znalazł sobie inną, mocniejszą inspirację – Jezioro Łabędzie.

Czytaj całość
 
Tetro Drukuj Poleć znajomemu
TetroFrancis Ford Coppola znany jest jako twórca twórcy nierówny, który po dziełach wybitnych potrafi zaproponować widzom film kompletnie tandetny. Tym razem jednak wraca do formy, aby opowiedzieć o kondycji rodziny we współczesnym świecie i rozliczyć się z własną przeszłością.

Czytaj całość
 
Wall Street 2: Pieniądz nie śpi Drukuj Poleć znajomemu
Wall Street 2: Pieniądz nie śpiOliver Stone powraca na Wall Street. W wycieczce pełnej reminiscencji towarzyszy mu podobnie jak w pierwszej części kinowego hitu – Michael Douglas. Czy Wall Street 2: Pieniądz nie śpi jest godnym następca klasyka z lat 80?

Czytaj całość
 
Fish Tank Drukuj Poleć znajomemu

Fish Tank15-letnia dziewczyna żyje wśród blokowisk robotniczej Anglii, w dzielnicy pełnej biedy i alkoholizmu. Ale też bezradnych, wypranych z sił ludzi. Szukają oni szczęścia po omacku. Czasem wpadają w wir imprez pozwalających zapomnieć o odpadającym ze ścian tynku. Kiedy opamiętają się, próbują budować relacje rodzinne. Ale na wszystko im brakuje siły i pieniędzy.

Czytaj całość
 
Wszystko, co kocham Drukuj Poleć znajomemu
Wszystko, co kocham
Uwikłani w historię

Okres dojrzewania to czas, w którym kształtuje się osobowość człowieka. Być może dlatego tak dokładnie przyglądają mu się artyści. Ostatnio na polskich ekranach pojawiło się wiele opowieści o ludziach wchodzących w dorosłe życie.

Czytaj całość
 
Pół żartem, pół serio Drukuj Poleć znajomemu
zartemNajlepszy bałagan w historii Hollywood

Tuż przed premierą filmu Billy Wilder ostrzegał dziennikarzy : Bądźcie przygotowani na totalny chaos, bowiem to najlepszy bałagan, jaki udało nam się kiedykolwiek zrobić. Okres zdjęciowy Pół żartem, pół serio ekipa filmowa wspomina jako piekło - pomyłki, spóźnienia, zawiść i... Marilyn Monroe. Jednak efekt końcowy mówi sam za siebie - było warto. Dziś komedia z 1959 roku uznawana jest za najśmieszniejszy film w historii kina, dialogi są kultowe, a gwiazdy owej produkcji przeszły do legendy.

Czytaj całość
 
Jeszcze nie wieczór Drukuj Poleć znajomemu
Jeszcze nie wieczórJeszcze nie wieczór to świetny debiut Jacka Bławuta. Reżyser ucieka w swym dziele od bezdusznej współczesności. Opowiada w nim o Domu Aktora Weterana w podwarszawskim Skolimowie. To wielki ukłon w stronę najstarszego pokolenia artystów. Ale także w stronę etosu, który straciliśmy.
 
Czytaj całość
 
Obywatel Havel Drukuj Poleć znajomemu
Obywatel HavelObywatel Havel Miroslava Janka i Pavla Koutecky’ego to film, który wymógł od czeskich dokumentalistów towarzyszenia z kamerą Vaclavovi Havlowi przez kilkanaście lat. Nie proponują oni jednak analiz politycznych - raczej portret przyzwoitego człowieka, któremu przyszło żyć w trudnych czasach. 
 
Czytaj całość
 
Wino truskawkowe Drukuj Poleć znajomemu
Wino truskawkowePrzez wielkie, puste przestrzenie Beskidu Niskiego przedziera się autobus. Stary, odrapany PKS kluczy górskimi drogami od wsi do wsi. W jednej z nich zatrzymuje się na rynku. To pierwsza scena Wina truskawkowego Dariusza Jabłońskiego zrealizowanego na kanwie Opowieści galicyjskich Andrzeja Stasiuka.
 
Czytaj całość
 
Generał Nil Drukuj Poleć znajomemu
Los człowiekaLosy dzielnego Fieldorfa
Na ekrany kin wchodzi kolejny polski film biograficzny, który jest osadzony w czasach II Wojny Światowej. Czym zaskoczy nas obraz poświęcony Generałowi Fieldorfowi - Generał Nil?

Czytaj całość