Matura MiędzynarodowaIB DP

 

 

Matura Międzynarodowa  IB DP
ul. Gładka 31 (wejście B)
02-172  Warszawa
Tel: 510-161-597
Mail: deputy@meridian.edu.pl, secretary@meridian.edu.pl
www.meridian.edu.pl
Czytaj całość
 
Program IB
Program IBProgram Matury Międzynarodowej diametralnie różni się od polskiego programu szkoły średniej. Tutaj przez dwa lata uczysz się wyłącznie przedmiotów egzaminacyjnych.
 
Czytaj całość
 
Matura IB - czym jest?
Matura IB - czym jest?System Matury Międzynarodowej (International Baccalaureate Organisation) przez lata oferowany był do grupy uczniów: dzieci ambasadorów i mobilnych urzędników.
 
Czytaj całość
 
Egzaminy IB. Z czym to się je?
Egzaminy IB. Z czym to się je?Absolwenci klas IB, tak jak polscy maturzyści, egzaminy maturalne piszą w maju. W przeciwieństwie do polskich maturzystów, maturę zdają przez 2 lata trwania programu. Podczas właściwych majowych egzaminów pozostaje im więc średnio 80 proc. matury do zdania.

Czytaj całość
 
Rekrutacja do IB. To powinniście wiedzieć
Rekrutacja do IB. To powinniście wiedziećW Polsce każda szkoła prowadząca IB sama decyduje, jak przeprowadzić nabór do tych klas. Dwuletni program nauczania na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej zakończony egzaminem maturalnym zazwyczaj rozpoczyna się w drugiej klasie.
 
Czytaj całość
 
I co dalej?
I co dalej?Matura międzynarodowa jest dokumentem uprawniającym do podjęcia studiów zarówno Polsce, jak i na zagranicznych uczelniach. Dyplom IB jest honorowany i uznawany za prestiżowy w wielu uczelniach na całym świecie.
 
Czytaj całość
 
Rzut oka na statystyki
Rzut oka na statystykiMatura IB w Polsce nie jest aż tak popularna jak w USA czy Wielkiej Brytanii, ale także polscy uczniowie już od ponad 18 lat mogą przygotowywać się w dwuletnim cyklu kształcenia do IB prowadzonym w 32 szkołach publicznych i niepublicznych.
 
Czytaj całość
 
Poznajcie historię
Poznajcie historięObecnie w programie IB uczestniczy już ok. 2,2 tys. szkół w 125 krajach. A jak to się zaczęło? Program powstał w 1962 r. w Międzynarodowej Szkole w Genewie.
 
Czytaj całość
 
Celuję wysoko!
Celuję wysoko!O Maturze Międzynarodowej, zagranicznym stypendium i planach na przyszłość rozmawialiśmy w 2005 roku z Igorem Ostrowskim, absolwentem LO im. Kopernika w Warszawie.
 
Czytaj całość