Wielki Finał w wielkiej Auli
Kapituła ustaliła algorytm sukcesu

Kapituła ustaliła algorytm sukcesuW styczniu 2013 już po raz piętnasty ogłoszone zostaną wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Podczas posiedzenia Kapituła Rankingu przedyskutowała kryteria tegorocznej klasyfikacji i ich wagi. Teraz rozpoczyna się wielkie obliczanie!

Czytaj całość
 
Rusza X Ogólnopolski Konkurs Ładnego Pisania
 Fundacja Polska Przedsiębiorcza wraz z marką Parker zapraszają na jubileuszową X edycję Konkursu Ładnego Pisania pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
 
Czytaj całość
 
10 000 zł czeka na zakręconego matematyka
 Co wspólnego z matematyką ma miarowe tempo, melodia, żółty ser i wyprzedaże? Tego można dowiedzieć się z filmów, które zwyciężyły w ubiegłym roku w konkursie Matma Mnie Kręci. W tym roku ruszyła już piąta, jubileuszowa edycja ogólnopolskich zmagań. Zgłoszenia można przesyłać do 4 listopada. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 10 000 zł.
 
Czytaj całość
 
Start 8. edycji Olimpiady Przedsiębiorczości!
 Pod hasłem „Ludzie w przedsiębiorstwie” rusza nowa edycja Olimpiady Przedsiębiorczości. Zdobyć można indeksy SGH i Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu oraz stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Do udziału zaproszeni są wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zapisy potrwają od 1 do 31 października br.
 
Czytaj całość
 
XXXIX Olimpiada Wiedzy Technicznej
 Rusza jedna z największych olimpiad tematycznych w Polsce. 10 tysięcy zawodników z prawie 500 szkół ponadgimnazjalych weźmie udział w zmaganiach o tytuł laureatów w dwóch grupach: mechaniczno-budowlanej i elektryczno-elektronicznej. Organizatorem Olimpiady jest Naczelna Organizacja Techniczna, a Patronem OWT jest Minister Gospodarki.
 
 
Czytaj całość
 
V Turniej Wiedzy Psychologicznej
 Turniej, organizowany przez magazyn psychologiczny Charaktery, jest jedyną tego typu inicjatywą w Polsce. Skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.
 
Czytaj całość
 
High School Programming League
 24 września rozpoczęła się kolejna, piąta już edycja międzynarodowego konkursu programistycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych High School Programming League.
 
Czytaj całość
 
Konkurs Prac Młodych Naukowców
 Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej jest organizowany przez Komisję Europejską od 1989 roku. Dziedziny, w których mogą być zgłaszane prace do Konkursu to: nauki ścisłe, przyrodnicze, technika, nauki ekonomiczne i społeczne. Wymagane jest przedstawienie wyników własnej pracy badawczej lub technicznej.
 
Czytaj całość
 
Egzamin gimnazjalny 2012 – podsumowanie
 W kwietniu 2012 r. ponad 403 tys. uczniów klas trzecich przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego. Był to pierwszy raz, kiedy egzamin został przeprowadzany w nowej formie, więc Centralna Komisja Egzaminacyjna zaznacza, że nie można porównywać jego wyników z wynikami z egzaminów z poprzednich lat.
 
Czytaj całość
 
Korepetycje coraz bardziej popularne
 Choć tradycyjnie intensywne poszukiwania korepetytorów zaczynają się dopiero we wrześniu, to zdobycie wtedy wolnego terminu u najlepszych nauczycieli graniczy niemalże z cudem.
 
Czytaj całość
 
VII Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów - 7 algorytm sukcesu!
Już 1 października 2012 r. odbędzie się pierwsza runda konkursowa zawodów drużynowych VII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Uczestnicy indywidualni rozpoczną zmagania 18 listopada. W olimpiadzie może wziąć udział każdy gimnazjalista i uczeń szkoły podstawowej – zawody I etapu realizowane są online, poprzez platformę edukacyjną (www.oig.edu.pl).
Czytaj całość
 
MON nagradza zdolnych uczniów klas wojskowych

 Świetna zabawa, niewymuszona dyscyplina i niecierpliwe oczekiwanie na kolejne zajęcia – tak najkrócej opisać można nastroje trzydziestki młodych ludzi, którzy przyjechali z całej Polski na ten niezwyczajny obóz.

Czytaj całość
 
Egzamin gimnazjalny - to musicie wiedzieć
Egzamin gimnazjalny - to musicie wiedziećJak będzie wyglądał egzamin gimazjalny 2013 i co o nim samym mówią jego twórcy? M.in. tego dowiecie się z naszych poradników.
 
Czytaj całość
 
Kalendarz Gimnazjalisty 2013
Kalendarz Gimnazjalisty 2012Egzamin gimnazjalny, wybór szkoły, rekrutacja… rok 2013 będzie naprawdę ważny w Twoim życiu. Oto daty, które będą wyznaczały jego kolejne etapy. Czy będą szczęśliwe – zależy tylko od Ciebie. Powodzenia!
Czytaj całość
 
Typy szkół
Typy szkółSzkoły twórcze, sportowe, artystyczne i z klasami dwujęzycznymi - czym się różnią? Którą wybrać?

Czytaj całość
 
Licea niepubliczne – sprawdź za co zapłacisz
Licea niepubliczne – sprawdź za co zapłaciszCo szóste liceum dla młodzieży w Polsce to szkoła niepubliczna. Chodzi do nich tylko czterech na stu licealistów, gdyż zazwyczaj są to kameralne placówki, z klasami mniej licznymi, niż w szkołach publicznych.
 
Czytaj całość
 
Poradnik dla rodziców - jak wybierać szkołę?
Poradnik dla rodziców - jak wybierać szkołę? Edukację można przyrównać do pociągu. Mimo, że wszystkie szkoły jadą tymi samymi torami, zmierzają do identycznego celu różnią się standardem, warunkami. Do których szkół złożyć dokumenty?

Czytaj całość
 
IB na nasze czasy

IB na nasze czasyUczniowie, którzy decydują się na naukę w systemie IB, wiedzą czego chcą. Mają wizję swojej przyszłości i konsekwentnie dążą do realizacji tych planów...

Czytaj całość
 
Uczniowie wyjątkowi
Uczniowie wyjątkowiUczniowie wyjątkowi, czyli wszystko o m.in. dysleksji, i o tym jak pokierować rozwojem nastolatka z problemami w uczeniu się.
 
Czytaj całość
 
Czas wybitnych
Czas wybitnychWiosną 2011 roku Marcin Gronowski z Instytutu Chemii Fizycznej PAN obronił pracę doktorską z astrochemii, złożoną zaledwie pół roku po uzyskaniu magisterium!

Czytaj całość
 
Poznaj siebie!

Poznaj siebie!Nawet jeśli planujesz naukę w liceum ogólnokształcącym, powinieneś poznać swoje mocne i słabe strony.

Czytaj całość
 
Sukces zaczyna się na talerzu

Sukces zaczyna się na talerzuOrzechy zamiast tuczącego batonika, cztery posiłki dziennie, jedzenie lekkie, ale sycące: to nie kolejna cudowna dieta odchudzająca, lecz przepis na dobrze odżywiony mózg.

Czytaj całość
 
Nauka poza domem

Nauka poza domemA może w podejmowaniu decyzji nie ograniczać się wyłącznie do szkół z rodzinnego miasta? Zatem – odwagi!

Czytaj całość
 
12 pytań i odpowiedzi

15 pytań i odpowiedziZbyt wiele zależy od tego egzaminu, by udało się uniknąć emocji. Ale w Perspektywach wiemy, że dobrze poinformowani denerwują się mniej.

 

 

Czytaj całość
 
Szkoły na miarę talentu

Szkoły na miarę talentuCo roku tysiące nastolatków przystępują do konkursów i olimpiad przedmiotowych. To dowód na to, że chcą i potrafią się uczyć.

Czytaj całość
 
Dobre wybory

Dobre wyborySpośród ponad 5000 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce przyjdzie Wam w tym roku wybrać tę, która w zasadniczy sposób wpłynie na Waszą życiową karierę. 

Czytaj całość