Ranking Szkół Wyższych 2010
Warszawski minimalnie przed Jagiellońskim Drukuj Poleć znajomemu

Warszawski minimalnie przed Jagiellońskimw XI Rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej Nowe kryteria, nowe zestawienia, wśród nich ranking w grupach kierunków studiów: zmieniamy się zgodnie z duchem czasów.

Gratulujemy zwycięzcom!
Vivat Akademia, vivant professores!
 
Wizja uczelni idealnej Drukuj Poleć znajomemu

Wizja uczelni idealnejMisją rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej niezmiennie jest dostarczanie informacji o tym, jak oceniane są polskie uczelnie. Podkreślamy co roku: na ten ranking czekają przede wszystkim młodzi ludzie, którzy muszą podjąć jedną z najważniejszych życiowych decyzji – wybrać uczelnię i kierunek studiów. I właśnie dla nich przede wszystkim zbieramy dane i starannie je weryfikujemy. Bo w tej dziedzinie dobra informacja to szansa na życiowy sukces!  

Czytaj całość
 
Uniwersytet naprawdę otwarty Drukuj Poleć znajomemu

Uniwersytet naprawdę otwartyUniwersytet naprawdę otwartyUniwersytet Warszawski jest triumfatorem tegorocznego Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw i Rzeczpospolitej – zwyciężył w klasyfikacji generalnej i w wielu podrankingach. Z Jej Magnificencją Panią Rektor prof. dr hab. Katarzyną Chałasińską-Macukow rozmawiamy o różnych drogach na szczyt, szansie, jaką dają uczelniom Krajowe Ramy Kwalifikacji i o tym, że kształcenie powinno być jak... 400-letni angielski trawnik. 

Czytaj całość
 
UW i UJ uniwersytety w budowie Drukuj Poleć znajomemu

UW i UJ uniwersytety w budowieSą najlepszymi uniwersytetami w Polsce, dobrymi w skali europejskiej, rozpoznawalnymi na świecie. Uprawiają różnorodne dziedziny nauki, a ich wyniki są zauważane i cenione za granicą. 

Czytaj całość
 
W ocenie pracodawców Drukuj Poleć znajomemu

W ocenie pracodawcówW ocenie pracodawcówPreferencje pracodawców to jedno z najsilniejszych procentowo kryteriów służących ocenie uczelni w rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej. Dla wielu maturzystów podejmujących wybór, na której uczelni chcą studiować, to właśnie kryterium okazuje się być decydującym.  Tak jak w poprzedniej edycji rankingu, badanie dotyczące preferencji pracodawców powierzyliśmy profesjonalistom z Pentor Research International, czołowej agencji badania opinii publicznej na polskim rynku, specjalistów w badaniach ad hoc.  

Czytaj całość
 
Skarby naukowe UJ Drukuj Poleć znajomemu

Skarby naukowe UJSkarby naukowe UJPocząwszy od tego roku postanowiliśmy publikować podranking w grupie kryteriów, które nazwaliśmy łącznie SIŁĄ NAUKOWĄ uczelni. Szczegółowy zestaw kryteriów i przypisanych im przez Kapitułę wag procentowych podajemy w tabeli obok.  Miło nam obwieścić światu, że w roku 2010 polską uczelnia o największej sile naukowej jest Uniwersytet Jagielloński, który minimalnie pokonał w tym zestawieniu Uniwersytet Warszawski, swego odwiecznego rywala ze stołecznego Krakowskiego Przedmieścia. 

Czytaj całość
 
Uczelnia dla studentów – to nie frazes Drukuj Poleć znajomemu

Uczelnia dla studentów – to nie frazesUczelnia dla studentów – to nie frazesWysokokwalifikowana kadra naukowa łatwo dostępna dla studentów, możliwość rozwijania zainteresowań w kołach naukowych, stowarzyszeniach i organizacjach studenckich oraz bogate zbiory biblioteczne: zarówno drukowane jak i elektroniczne to czynniki mające duży wpływ na wybór uczelni przez kandydatów, jak też ocenę uczelni przez studentów. Najlepszą uczelnią w Polsce pod tym względem jest wrocławska Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich

Czytaj całość
 
Uczymy dobrze służyć społeczeństwu Drukuj Poleć znajomemu

Uczymy dobrze służyć społeczeństwuUczymy dobrze służyć społeczeństwuWpajamy naszym studentom przekonanie, że ich praca wymaga poświęcenia i że jest w istocie służbą społeczeństwu – podkreśla mł. insp. dr hab. Arkadiusz Letkiewicz, rektor-komendant Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.  
Coraz lepsze notowania policji w społeczeństwie są, bez żadnej przesady, ich zasługą. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie to jedyna taka uczelnia w naszym kraju. Studiują tu zarówno policjanci, jak i cywile.

Czytaj całość
 
Skok w nowoczesność Drukuj Poleć znajomemu

Skok w nowoczesnośćSkok w  nowoczesność– Wykonaliśmy nie tylko skok o dziesięć miejsc w rankingu, ale przede wszystkim skok w nowoczesność – mówi prof. dr hab. Jacek Nikliński, rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku– Oferta edukacyjna naszej uczelni jest stale dostosowywana do potrzeb rozwijającego się rynku pracy. UMB kształci obecnie na czternastu kierunkach. Wyzwaniem ostatnich lat było uruchomienie 6-letniego programu nauczania w języku angielskim na kierunku Lekarskim, a od roku akademickiego 2010/2011 rozpoczynamy kształcenie w systemie amerykańskim grupy studentów z USA.

Czytaj całość
 
Wybieramy najlepszych z najlepszych Drukuj Poleć znajomemu

Wybieramy najlepszych z najlepszychWybieramy najlepszych z najlepszychCo robić, aby zasłużyć na rankingową nagrodę Kuźnia Kadr, mówi prof. dr hab. n. med. Przemysław Nowacki  – rektor Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie:  – Nasi doktoranci to głównie absolwenci kierunku lekarskiego, chociaż w ostatnich latach dzięki dobrze rozwijającemu się Wydziałowi Nauk o Zdrowiu mamy także doktorantów z tego wydziału. Różnica między doktorantami uczelni medycznych a nie medycznych polega głównie na liczbie lat nauki. Na kierunku lekarskim studia trwają sześć lat, na lekarsko-dentystycznym – pięć.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 21