Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
Licea warszawskie
Dorosły ranking Drukuj Poleć znajomemu

Ranking Liceów Warszawskich 2010Zmienia się stołeczny rynek edukacyjny, modyfikujemy kryteria, do Kapituły dołączają rektorzy kolejnych uczelni. Natomiast emocje towarzyszące ogłoszeniu wyników są niezmienne. Oto dziewiętnasta już edycja Rankingu Liceów Warszawskich Perspektyw!

Czytaj całość
 
Najlepsze licea w Warszawie 2010 - Wyniki Rankingu Drukuj Poleć znajomemu

  1. XIV LO im. Stanisława Staszica
  2. II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego
  3. LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego
  4. VIII LO im. Władysława IV
  5. XXVII LO im. Tadeusza Czackiego
  6. XXXIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika
  7. V LO im. ks. Józefa Poniatowskiego
  8. IX LO im. Klementyny Hoffmanowej
  9. XVIII LO im. Jana Zamoyskiego
  10. LXIV LO im. Stanisława I. Witkiewicza
 
  

Pobierz cały ranking .PDF >>

  
 Wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2010
 
Zasady Rankingu Liceów Warszawskich 2010 Drukuj Poleć znajomemu

Zasady Rankingu Liceów Warszawskich 2010Zgodnie z postanowieniem Kapituły Rankingu licea są oceniane według skuteczności w rekrutacji na studia, wyników nowej matury na poziomie podstawowym, wyników nowej matury na poziomie rozszerzonym i sukcesów w olimpiadach przedmiotowych. W analizach pominięto licea, które nie miały jeszcze dwóch roczników absolwentów oraz licea, w którym egzamin maturalny zdawało mniej niż 12 osób.

Czytaj całość
 
Drużyna Staszica Drukuj Poleć znajomemu

Drużyna StaszicaStaszic jest stołeczną enklawą młodych matematyków i fizyków. Ich światem są liczby i wzory. Jednak i w tym świecie nadal najważniejszy pozostaje człowiek i jego marzenia.

Kształci przede wszystkim umysły ścisłe. – Zawsze chciałem uczyć się w czternastce – wyznaje Piotr Suwara, uczeń III klasy. 

Czytaj całość
 
Zakochani w Batorym Drukuj Poleć znajomemu

Zakochani w BatorymCoś w tym jest, co każe tutaj powracać, chociaż wymagania zawsze były tu duże. Ale to nie przeraża naszej młodzieży, bo stawia sobie ambitne cele. Zdolności i pracowitość muszą iść w tu w parze – mówi Joanna Cichocka, dyrektor II LO im. Stefana Batorego w Warszawie.

Ponad 90 lat temu dokładnie to samo mógł powiedzieć jej pierwszy dyrektor, bo już od powstania szkoła była szykowana na wzorcową, elitarną w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Czytaj całość
 
W historycznych klimatach Drukuj Poleć znajomemu
W historycznych klimatach Tu każdy coś dla siebie znajdzie. Naszą specyfiką jest wszechstronność – odpowiada wprost Grażyna Filipiak, dyrektorka popularnego Władka na prawobrzeżnej Warszawie. – Byliśmy, jesteśmy i będziemy się starać pozostać szkołą wielkich możliwości.
Czytaj całość
 
Festiwalowy duch Drukuj Poleć znajomemu
Festiwalowy duchWe współczesnym świecie sama wiedza bywa niewystarczająca. Często bardziej liczy się umiejętność poszukiwania informacji, kreatywność, zaangażowanie, zdolności organizacyjne. W Czackim robią to przez zabawę. Jak? Robiąc festiwal teatralny.
Wszystko zaczęło się ponad 20 lat temu. Wówczas uczniowie wyreżyserowali i na forum szkoły wystawili dwa spektakle. Stały się początkiem szkolnej tradycji – corocznego festiwalu teatralnego.
Czytaj całość
 
Jak w rodzinie Drukuj Poleć znajomemu
Jak w rodzinieNajlepsza recepta na sukces? Oryginalność! Doskonale wie o tym dyrekcja LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Popularny „Witkacy” słynie wśród warszawskich liceów jako placówka, która łączy olbrzymie ambicje uczniów i nauczycieli z… rodzinną atmosferą.
Witkacy to szkoła jedyna w swoim rodzaju. Każdy z uczniów objęty jest indywidualnym tokiem nauczania.
Czytaj całość
 
Chude lata Drukuj Poleć znajomemu
Chude lataSzczegóły życia intymnego ryjkowców, zajęcia w najciekawszych laboratoriach i pokazy chemiczne, ekspresowa powtórka z matmy tuż przed maturą, konkursy z nagrodami, wesoła wycieczka po kampusie... Władze warszawskich uczelni dwoją się i troją, żeby przekonać potencjalnych przyszłych studentów, że to właśnie u nich poczują się jak w domu.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 19