Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
Nie gubić talentów Drukuj Poleć znajomemu

Nie gubić talentów Towarzystwo Szkół Twórczych powstało z inicjatywy dr Danuty Nakonecznej oraz dyrektorów 11 liceów ogólnokształcących, którzy w latach 1983-1989, w wyniku oddolnych inicjatyw nauczycielskich, nawiązali stałą współpracę w zakresie udoskonalania metod nauczania i wychowania młodzieży oraz zerwania z nijakością polskiej szkoły. Na początku lat 80. zintegrowali się wokół LX LO w Warszawie, autorskiej szkoły dr Nakonecznej, formalnie TST powstało w 1983 r., w 2008 roku  obchodziło 25 rocznicę działalności.  

Czytaj całość
 
Matura miedzynarodowa - IB w polsce i na świecie Drukuj Poleć znajomemu

Matura miedzynarodowa - IB w polsce i na świecie Idea matury międzynarodowej (International Baccalaureate Organisation) zrodziła w latach 60. w Szwajcarii. Tam też powstała fundacja IBO, która dzisiaj skupia około1000 szkół pracujących w systemie IB w 100 państwach.  

Czytaj całość
 
Maturalne fakty Drukuj Poleć znajomemu

Maturalne faktyWnioski wynikające z wyników egzaminów maturalnych w 2009 roku, jak również egzaminów po szkole podstawowej i gimnazjum są podobnie: podstawowe umiejętności opanowane są nieźle, zŁożone umiejętnoŚci – słabo. Polscy uczniowie znacznie lepiej opanowują podstawy niż to, co się na nich buduje. To nie jest zbyt optymistyczny wniosek... 

Czytaj całość
 
Uwierz w siebie Drukuj Poleć znajomemu

Uwierz w siebieJak wykazują najnowsze wyniki badań Gender Research, informatyka jest jednym z najbardziej ulubionych przedmiotów polskich uczennic. Świetnie opanowują podstawowe umiejętności obsługi komputera, sporo z nich jest utalentowanych w zakresie technologii informatycznych i komunikacyjnych.   

Czytaj całość
 
Schemat dróg edukacyjnych w Polsce Drukuj Poleć znajomemu

Przed reformą wszystkobyło jasne: 8-letnia podstawówka i 4-letnie liceum albo o rok dłuższe technikum. Teraz schemat dróg edukacyjnych w Polsce jest nieco bardziej skomplikowany. Warto wiedzieć jakie możliwości oferuje nam polski system edukacji.

Czytaj całość