Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
Myśl twórczo! Drukuj Poleć znajomemu

Myśl twórczo!Mówi się, że każde dziecko ma w sobie umiejętność twórczego myślenia. U jednych jest ona tylko bardziej rozwinięta niż u innych. U tych pierwszych ponadto im większy stopień rozwoju abstrakcyjnego sposobu pojmowania świata tym mniejszy problem z niesamodzielnością, czy nieuzasadnionym strachem przed stosunkowo niewielkim ryzykiem. To wszystko prawda.

Czytaj całość
 
Internat – namiastka domu Drukuj Poleć znajomemu

Internat – namiastka domuMówi Elżbieta Karczewska-Musiał, kierowniczka internatu Gimnazjum i Liceum Akademickiego w Toruniu, która od 20 lat pracuje z młodzieżą.
W świadomości niektórych rodziców pokutuje jeszcze przeświadczenie, że szkoła z internatem jest idealnym rozwiązaniem problemów z nastolatkiem w trudnym wieku...
 

Czytaj całość
 
Istotą jest zmiana Drukuj Poleć znajomemu
Istotą jest zmianaŻeby widzieć jasno, wystarczy zmienić perspektywę twierdził Antoine de Saint – Exupery. Korzystanie z tej maksymy jest przydatne, ba – wręcz niezbędne! – w znalezieniu swojego miejsca we współczesnym społeczeństwie. Warunkiem powodzenia jest sprawnie działająca, otwarta edukacja i szkoła nadążająca za zmianami. Przygotowująca do życia w lawinowym procesie przemian i ucząca, jak być tych zmian kreatorem.

Czytaj całość
 
Nastolatek i reszta świata Drukuj Poleć znajomemu

Nastolatek i reszta świataKońcówka gimnazjum to czas, kiedy nierzadko ciężko nam razem. Co robić?
Dobrym pomysłem są zajęcia integracyjne dla nastolatków lub warsztaty umiejętności społecznych. świetny może być trening twórczego myślenia, prowadzony przez psychologa lub pedagoga.

Czytaj całość
 
Dajcie młodym skrzydła Drukuj Poleć znajomemu

Dajcie młodym skrzydłaSyn najprawdopodobniej jest już wyższy od ciebie. Córka nie wygląda już zapewne jak dziecko a jednak to dzieci. Duże, ale ich umiejętność radzenia sobie ze stresem jest bardzo mała. Wiele zależy teraz od ciebie.

Czytaj całość