Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
Fanfary na 80-lecie - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie Drukuj Poleć znajomemu
Nagroda specjalna
MEN

Fanfary na 80-lecie14 stycznia 1930 roku odbyło się  uroczyste otwarcie Ludowej Żeńskiej Szkoły Rolniczej im. Jadwigi Dziubińskiej w Dąbrowie Zduńskiej z udziałem prezydenta Ignacego Mościckiego, rektora SGGW Władysława Grabskiego oraz Jadwigi Dziubińskiej, posła na sejm i inicjatorki tworzenia szkół rolniczych w każdym powiecie, także szkoły żeńskiej w Dąbrowie. 14 stycznia 2010 roku, czyli dokładnie w 80. urodziny Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie został wyróżniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej nagrodą dla szkoły znajdującej się w miejscowości poniżej 5 tys. mieszkańców. Jak widać los lubi reżyserować takie prezenty-niespodzianki.


Czytaj całość
 
Do szkoły tylko w mundurze - CONRADINUM w Gdańsku Drukuj Poleć znajomemu
Do szkoły tylko w mundurze - CONRADINUM w GdańskuOd ponad 200 lat uczniowie gdańskiego CONRADINUM nosząˆ mundury z literąˆ "C". I choć gmach szkoły jest zabytkiem klasy A, wiedza i umiejętności, które tu uzyskująˆ, pozwalająˆ im z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Czytaj całość
 
Z miłości do nauki - Liceum Ogólnokształcące FILOMATA w Gliwicach Drukuj Poleć znajomemu
Z miłości do nauki - Liceum Ogólnokształcące FILOMATA w GliwicachZamiast twardych stołków czy ławek wygodne kanapy na korytarzach. Przytulnie i tak spokojnie, że czasem można się pogubić: czy jeszcze trwa przerwa, czy też już zaczęła się lekcja. Nauczyciele, którzy lubiąˆ uczyć i robiˆ to z uśmiechem, uczniowie, którzy lubiąˆ się uczyć i z ociąˆganiem wychodzˆą codziennie ze szkoły.

Czytaj całość
 
Pożarnicy i kulturoznawcy z Wojkowic - Zespół Szkół w Wojkowicach Drukuj Poleć znajomemu
Pożarnicy i kulturoznawcy z Wojkowic - Zespół Szkół w Wojkowicach
Mała szkoła w małej miejscowości, żeby móc z powodzeniem rywalizować z renomowanymi liceami w dużych ośrodkach miejskich, nie może być podupadłąˆ placówkąˆ z niskim poziomem nauczania, kiepskim zapleczem dydaktycznym i rutynowo podchodząˆcˆ do swej pracy kadrˆ pedagogiczną Przykład: Zespół¸ Szkół¸ w Wojkowicach (powiat będziński, województwo ślˆąskie) i jego naprawdę przebojowa oferta dydaktyczna.


Czytaj całość
 
Lekcje tolerancji - II LO z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim Drukuj Poleć znajomemu
Lekcje tolerancji - II LO z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim
Bielsk Podlaski jest miastem wielokulturowym. Obok Polaków i Ukraińców, żyjąˆ tu Białorusini, którzy stanowiąˆ ponad 20 proc. LOKALNEJ społeczności. W takim tyglu narodowości niezbędna jest tolerancja i wzajemny szacunek. I tych wartoćci od ponad 60 lat uczy II Liceum Ogólnokształcˆące z Białoruskim Językiem Nauczania.
Czytaj całość
 
Liceum ze złotą tarczą - III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie Drukuj Poleć znajomemu
Liceum ze złotą tarczą - III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie
W 2008 r. III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie w ogólnopolskim rankingu "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej" uznane zostało za najlepsze liceum na Lubelszczynie. Szkołę wyróżni¸ również lokalny dziennik - "Kurier Lubelski", przyznająˆc jej po raz siódmy z rzędu złotąˆ tarczę dla najlepszej placówki ponadgimnazjalnej w województwie.
Czytaj całość
 
Wiedza i dobry człowiek - III LO im. Krzysztofa K. Baczyńskiego w Białymstoku Drukuj Poleć znajomemu
Wiedza i dobry człowiek - III LO im. Krzysztofa K. Baczyńskiego w Białymstoku
Trzeba umieć ludzi pokochać - pisał Krzysztof Kamil Baczyński, patron III LO w Białymstoku. I choć XXI wiek o tej sentencji wielokrotnie zapomina, białostocka "Trójka" ciˆągle uczy, jak dostrzegać innych.
Czytaj całość
 
Matematyki nigdy za wiele - VIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach Drukuj Poleć znajomemu
Matematyki nigdy za wiele - VIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach
Kiedy spytać w matkwadratach (klasy matematyczno-fizyczno-matematyczne), czy ich uczniowie nie czują czasami przesytu matematyki (sześć godzin tygodniowo PLUS zajęcia pozalekcyjne), można usłyszeć zgodny chór: Matematyka? Gdyby dało się wprowadzić jej jeszcze więcej...
Czytaj całość
 
Znak nasz: Batory - II LO im. Stefana Batorego z Oddz. Dwujęz w Warszawie Drukuj Poleć znajomemu
Znak nasz: Batory - II LO im. Stefana Batorego z Oddz. Dwujęz w Warszawie

Zapraszam uczniów zdolnych i pracowitych, to musi iść w parze - mówi Joanna Cichocka, dyrektor II LO im. Stefana Batorego w Warszawie. - Wymagania są duże, ale to nie przeraża naszej młodzieży, bo stawia sobie ambitne cele.

Czytaj całość
 
W poszukiwaniu elity ducha - II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu Drukuj Poleć znajomemu
W poszukiwaniu elity ducha - II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu
Jeszcze w styczniu Renata Kin szykowała się do dobrego zaliczenia pierwszego semestru w poznańskiej "Dwójce". Chwilę później to, co normalne, przestało istnieć: została potrącona na przejściu dla pieszych. Pięć lat później jest studentką pierwszego roku elitarnego Pierwszego Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Czytaj całość
 
Duch rodzinny - Liceum im. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach Drukuj Poleć znajomemu
Duch rodzinny - Liceum im. Św. Jadwigi Królowej w Kielcach
Nazaret, bo chcemy, aby w szkole, gdzie młodzi spędzają tak dużo czasu, panował duch rodzinny - taki, jak w Nazarecie, w Najświętszej Rodzinie. Wzajemny szacunek, życzliwość, współdziałanie, pomoc, otwarcie na innych, to wartoćci, którymi przepełniamy naszą szkolną codzienność.
Czytaj całość
 
Pobożniak jednoczy - II LO im. Mieszka I w Szczecinie Drukuj Poleć znajomemu
Pobożniak jednoczy - II LO im. Mieszka I w Szczecinie
Klasycystyczne wejście z monumentalnymi filarami okalającymi wielkie drzwi trochę onieśmiela, ale jeszcze bardziej zachęca do zajrzenia, jak w środku wygląda ten ceglany gmach.
Czytaj całość
 
Gablota asów - VI LO im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy Drukuj Poleć znajomemu
Gablota asów - VI LO im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy
„Szóstka” to renomowane liceum bydgoskie, które wybierają najzdolniejsi absolwenci gimnazjów z całego regionu. Niektórzy nazywają naszą szkołę kuźnią olimpijczyków – mówi dyrektor Agnieszka Łysio jednak sukces w olimpiadzie jest jak sukces w miłości, jego gwarancją jest szcząśliwe spotkanie dwóch osób: zdolnego ucznia z nauczycielem mistrzem. Naszym zadaniem jest, by do takich spotkań doprowadzać jak najczęściej.
Czytaj całość
 
Koledzy ze szkolnej ławy Króla Sobieskiego - I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie Drukuj Poleć znajomemu
Koledzy ze szkolnej ławy...
Liczące sobie dziś już 421 lat I Liceum Ogólnoksztacącece im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie to niewątpliwie szkoła w Polsce (choć nie tylko) wyjątkowa. I nie tylko o wiek tu chodzi.
Czytaj całość
 
"Dwójka" na szóstkę - Publiczne LO nr II z Oddziałami Dwujęz. im. M. Konopnickiej w Opolu Drukuj Poleć znajomemu
"Dwójka" na szóstkę - Publiczne LO nr II z Oddziałami Dwujęz. im. M. Konopnickiej w Opolu
Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu, czyli popularna "Dwójka", drugie jest tylko z nazwy, bo zarówno jego wieloletnia sława (tradycje szkoły sięgają 65 lat), jak i dane z rankingów świadczą, że II LO jest zawsze pierwsze.
Czytaj całość
 
Dobre duchy przeszłości - I LO im.Stanisława Staszica w Lublinie Drukuj Poleć znajomemu
Dobre duchy przeszłości - I LO im.Stanisława Staszica w Lublinie
I Liceum OgólnoksztaŁcące w Lublinie im. Stanisława Staszica to szkoła z ponad czterystuletnią tradycją. Za dyrektorskim biurkiem zasiadał w niej dziadek noblistki Marii Curie-SkłodowskiejJózef Skłodowski. Jako nauczyciel pracował znany językoznawca i  bibliograf – Hieronim  Łopaciński. Uczniem był pisarz Bolesław Prus.
Czytaj całość
 
Muzyka zamiast dzwonków - V LO w Bielsku-Białej Drukuj Poleć znajomemu
Muzyka zamiast dzwonków - V LO w Bielsku-Białej
Na początku (1990 r.) w szkole były tylko dwie klasy, więc nie było sensu wprowadzać dzwonków. Po roku klas przybyło, ale dalej nikt nie myślał o dzwonieniu na przerwę. W końcu pojawiła się kwestia: "dzwonić czy nie?". Zdecydowano: nie dzwonić.
Czytaj całość
 
Liceum, do którego się wraca - LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu Drukuj Poleć znajomemu
Liceum, do którego się wraca - LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu

W poznańskiej kuźni olimpijczyków miejsce dla siebie znajdą także zwykli uczniowie. Recepta na sukces? Nauczyciele, którzy lubią pracować z młodzieżą.

Czytaj całość
 
Po praskiej stronie - VIII LO im. Władysława IV w Warszawie Drukuj Poleć znajomemu
Po praskiej stronie - VIII LO im. Władysława IV w Warszawie
Specyfika "Władka"? Wszechstronność, a to powoduje, że każdy coś tu dla siebie znajdzie - odpowiada wprost Grażyna Filipiak, dyrektorka VIII LO im. WŁADYSŁAWA IV w prawobrzeżnej Warszawie. - Byliśmy, jesteśmy i będziemy się starać pozostać szkołą "wielkich moźliwości".
Czytaj całość
 
Wyścig po sukces... ale nie za wszelką cenę - I LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku Drukuj Poleć znajomemu
Wyścig po sukces... ale nie za wszelką cenę - I LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Białymstoku znane jest i z wysokiego poziomu dydaktycznego, ale i dyscypliny. Tu maturę zdaje 100 procent uczniów!
Czytaj całość