Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.


Osiem przykazań efektywnej nauki Drukuj Poleć znajomemu

Do matury zostało już niewiele czasu, dlatego – każdy kolejny dzień jest cenny. Nawet jeśli jeszcze nie zacząłeś nauki wciąż masz szansę na pełne opanowanie materiału. Jak to zrobić? To proste, wystarczy poznać najlepszy przepis na efektywną naukę.


Czytaj całość
 
Matura na zamówienie Drukuj Poleć znajomemu

Matura za 40 zł! - Sprzedam prezentację, cena do uzgodnienia. - Doświadczony nauczyciel napisze prezentację maturalną... Czy rzeczywiście zdobycie tekstu ustnej prezentacji z języka polskiego jest tak łatwe jak twierdzą autorzy internetowych ogłoszeń? Z jakim ryzykiem jest związane przedstawienie cudzej pracy?  Kto odpowiada za kontrolę prezentowanych prac? Postanowiliśmy sprawdzić to na własnej skórze. Zakładając konta na serwisach dla maturzystów, spotykając się z piszącymi, kupując od nich prace i konsultując je z polonistami. Tylko u nas dowiecie się jak naprawdę wygląda czarny rynek maturalnych prac.
Czytaj całość
 
Salon Edukacyjny bije rekordy Drukuj Poleć znajomemu

Zakończył się XIII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2010. Jak będziemy go wspominać? Najtrafniej podsumował go Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy: Żyjemy w epoce hipermarketu edukacyjnego - mówił. Na Salonie można było bowiem dowiedzieć się dosłownie wszystkiego o uczelniach, szkołach ponadgimnazjalnych, egzaminach i… własnej przyszłości.

 
Perspektywy.pl Igrzysk Olimpijskich Drukuj Poleć znajomemu

 

Jakie jest najważniejsze wydarzenie lutego? Oczywiście zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver! Czy polscy sportowcy, z Justyną i Adamem na czele, sięgną po złoto?

 
Płatne studia okiem PerspektywyTV Drukuj Poleć znajomemu

  

Połączone konsorcjum organizacji zrzeszających rektorów polskich uczelni przedstawiło środowiskowy projekt Strategii Rozwoju Szkolnictwa Wyższego do 2020 r.  Dokument zawiera konkurencyjne pomysły do tych, nad którymi pracuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Rektorzy chcą m.in. wprowadzenia czesnego na studiach stacjonarnych, na uczelniach publicznych i umożliwienia uczelniom państwowym przekształcania się w szkoły niepubliczne. Kontrowersyjne pomysły wywołały wiele emocji.

 
Wieści z Szanghaju: Najgorsi z najlepszych? Drukuj Poleć znajomemu

Dwie polskie uczelnie niestety znalazły się na szarym końcu listy 500 najlepszych uczelni akademickich z całego świata. UW i UJ zajęły ex aequo miejsce w czwartej setce.

O metodologii rankingu, słabej pozycji polskich uczelni i perspektywach na przyszłość dla rodzimych szkół wyższych rozmawiamy z  Waldemarem Siwińskim, prezesem Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, wiceprzewodniczącym IREG International Observatory on Academic Rankings and Excellence.