Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
Egzamin pisemny
Rocznica za rocznicą: na którą postawić? Drukuj Poleć znajomemu

Rocznica za rocznicą: na którą postawić?Rok 2012 jest niezwykle bogaty w jubileusze. Dziesięć, dwadzieścia, pięćdziesiąt, a przede wszystkim sto i dwieście lat temu zdarzyło się coś szczególnego, co dzisiaj należy uhonorować i uczcić na rozliczne sposoby.

Czytaj całość
 
Zmiany na maturze z jęz. polskiego - znamy szczegóły Drukuj Poleć znajomemu
Zmiany na maturze z jęz. polskiego - znamy szczegółyDyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej na łamach witryny CKE opublikował treść komunikatu ws. zmian, jakie czekają nas na pisemnej maturze z języka polskiego. Abiturienci z testem zdawanym w świetle nowych zasad będą się mierzyć od maja 2013 roku.

Czytaj całość
 
Nowa szansa na zwolnienie z matury Drukuj Poleć znajomemu
Nowa szansa na zwolnienie z matury21 marca dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zdecydował się dopisać Olimpiadę z Języka Hiszpańskiego do oficjalnego wykazu konkursów, które zwalniają z egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w 2011 r. i 2012 r.

Czytaj całość
 
Pożądanie matury Drukuj Poleć znajomemu

Pożądanie maturyPo ziemi chodzi mnóstwo ludzi, którzy nie przeczytali ani jednej książki. Niektórzy nawet tym się chwalą, jak chociażby jakieś dwadzieścia lat temu Lech Wałęsa. Im więcej ludzi, tym więcej dziwaków. Z tą masą, która nie zhańbiła się czytaniem, na maturze będą konkurować osoby, które pochłaniają wszystko, co im wpadnie w ręce, także szkolne lektury. Niejeden mól książkowy martwi się, jak osiągnąć wynik lepszy od tych, którzy wcale nie czytają.

Czytaj całość
 
Trzy motywy czyli wszystko Drukuj Poleć znajomemu
 Kto ma dużo czasu, ten przed maturą robi sobie powtórkę ze wszystkiego. Kto jednak nie ma czasu, bierze się tyklo za to, co najważniejsze. Ale co jest najważniejsze? Właściwie to tylko trzy rzeczy: literatura wojenna, literatura miejska i literatura wiejska. Cała reszta to przypisy do wojny, miasta bądź wsi.
 
Czytaj całość
 
A jeśli nie zdasz matury? Drukuj Poleć znajomemu
A jeśli nie zdasz matury?Wiele nerwów kosztuje czekanie na wyniki matury, zaś widok tych najgorszych sprawia, że ziemia osuwa się nam spod nóg. Ale głowa do góry! Egzaminacyjne procenty zawsze da się poprawić. Zaplanuj, co zrobić jeśli nie zdasz!

Czytaj całość
 
Co będzie na maturze? Drukuj Poleć znajomemu

Co będzie na maturze?Z wielkˆą niecierpliwościąˆ czekam na tę chwilę, kiedy nowe generacje komputerów osiˆągnąˆ takąˆ zdolność operacyjnąˆ, że przewidywanie przyszłości stanie się dla nich możliwe. Być może jakiś genialny uczony już montuje w swoim laptopie inteligentne chipy i tworzy program, który jest w stanie wymyślić dokładnie taki sam test z języka polskiego, jaki za kilka dni będzie na egzaminie dojrzałości.

Czytaj całość
 
Jaka będzie kolejna matura z informatyki? Drukuj Poleć znajomemu
Jaka będzie kolejna matura z informatyki?Centralna Komisja Egzaminacyjna wydała oficjalny komunikat na temat matury z informatyki w 2010 roku. Poznajemy w nim listę środowisk, języków programowania i programów użytkowych, z której mogą wybierać zdający egzamin maturalny w przyszłym roku.
 
Czytaj całość
 
Maturzysta z fantazją Drukuj Poleć znajomemu
 Jak daleko można posunąć się w zmyślaniu na egzaminie maturalnym? Wszystko zależy od umiejętności językowych autora. Jeśli ktoś posługuje się najgorszą polszczyzną, lepiej niech nie zmyśla. Kto zaś potrafi pisać pięknie, może popuścić wodze fantazji.
Czytaj całość
 
Skubanie lektur Drukuj Poleć znajomemu
Skubanie lekturLektury są strasznie długie. Mimo to trzeba je przed maturą powtórzyć. A być może nawet przeczytać od nowa. Nie od deski do deski, gdyż to zbyt męczące i mało efektywne. Najlepiej czytać troszkę tu, a troszkę tam, podobnie jak w Alicji w krainie czarów, kiedy gąsienica radzi Alicji skubnąć grzyb raz z jednej, a raz z drugiej strony.
Czytaj całość
 
Zobacz też…