Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
Porady
Maturalne SOS z matematyki Drukuj Poleć znajomemu

Maturalne SOS z matematykiJeszcze jest czas, żeby przetestować swoją wiedzę z matematyki w interaktywnym kursie  na poziomie podstawowym. Kurs w formie e-learningu, który  proponuje Uczelnia Łazarskiego, pozwoli systematycznie przejść przez cały program szkolny, a aplikacja na telefon z kalkulatorem i wzorami to szybkie SOS podczas nauki.

Czytaj całość
 
W czym sobie dobrze radzisz? Drukuj Poleć znajomemu

W czym sobie dobrze radzisz?Od czego zależy sukces w pracy? Wielu zadaje sobie to pytanie, bo kto  z nas nie chciałby zajmować się tym, co lubi, osiągać w tym sukcesy, realizować się i jeszcze przy tym zarabiać pieniądze!

Czytaj całość
 
Śniadanie mistrzów :) Drukuj Poleć znajomemu
Śniadanie mistrzówCo jecie przed egzaminami? – pytaliśmy się Was na łamach naszego fanpage’a na Facebooku. Okazało się, że wiele osób nie przykłada do tego wagi. To błąd, bo dieta ma kolosalny wpływ na możliwości intelektualne mózgu. A to od nich przecież zależy ile proc. uzyskacie na maturze!

Czytaj całość
 
Zapomnij wszystko, co wiesz o skutecznej nauce Drukuj Poleć znajomemu
Zapomnij wszystko, co wiesz o skutecznej naucePilnuj porządku na biurku, ucz się systematycznie, wyznaczaj sobie cele do osiągnięcia – wszyscy znamy te dobre rady, dzięki którym każdy egzamin ma być zdany na piątkę. Jeśli później się nie udaje – nic dziwnego – te sposoby są bowiem nieskuteczne!

Czytaj całość
 
Maturalny Frankenstein Drukuj Poleć znajomemu

Maturalny FrankensteinWypracowanie maturalne tak się ma do tekstu z prawdziwego zdarzenia jak Frankenstein do biblijnego Adama. Wynaturzony horror kontra ideał. Niestety, pracy, którą należy stworzyć na egzaminie, daleko do doskonałości i cudowności. To raczej ma być przerażający potworek. I zwykle jest. Nie ma nawet sensu się wysilać, aby stworzyć coś boskiego, trwałego i eleganckiego. Artystyczna katastrofa i literacka miernota to wzór pracy szkolnej. Jak ktoś nie umie pisać przeciętnie i typowo, ma problem.

Czytaj całość
 
Mistrzostwa w maju Drukuj Poleć znajomemu

Mistrzostwa w majuPodobno każde pokolenie ma taką maturę, na jaką zasłużyło. Należy zazdrościć dzisiejszej młodzieży, że dane jest jej zdawać egzamin, który nie wymaga krwi, potu i łez. Wystarczy trochę zakasać rękawy, kilka razy poćwiczyć, parę rzeczy zrozumieć i w czerwcu można świętować zwycięstwo.

Czytaj całość
 
Uczyć się wybierać Drukuj Poleć znajomemu

Uczyć się wybieraćJak pisał Mikołaj Gogol: Nie można powiedzieć człowiekowi: nie postępujesz jak należy, nie wskazawszy mu równocześnie właściwej drogi. To jedna z ważniejszych prawd wychowawczych. Owa odpowiedzialność oraz pomoc w poszukiwaniu i planowaniu życiowej drogi spoczywa nie tylko na rodzicach uczniów, ale również na barkach nauczycieli, wychowawców, pedagogów.

Czytaj całość
 
Maturzysto, obudź się! Drukuj Poleć znajomemu

Maturzysto, obudź się!Egzamin maturalny to Big Bang, z którego wyłaniają się studenci. Wizję przyszłego studiowania psuje konieczność zdania tego egzaminu na odpowiednio wysokim poziomie. Matura, o której mnóstwo ludzi mówi, że jest śmiesznie prosta, bywa przewrotna. Nie zdaje jej przecież ok. 20 proc. rocznika, czyli co piąta osoba. A spośród tych, którym się powiodło, nie wszyscy są w pełni zadowoleni.

Czytaj całość
 
Gdzie będziesz za 5 lat? Drukuj Poleć znajomemu
Artykuł pochodzi z Informatora dla Maturzystów Edycja wiosenna 2010

Gdzie będziesz za 5 lat?O planowaniu przyszłości, nieuleganiu niemądrym pokusom, a także o różnych drogach, które mogą prowadzić do życiowego sukcesu mówi Joanna Brzoskowska, pedagog, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Gdańsku.
Nie masz jeszcze świadectwa dojrzałości, ale wszyscy oczekują, że podejmiesz dojrzałe decyzje dotyczące swojej przyszłości. Być może masz już plan na całe swoje życie, a być może nie wiesz nawet, jaki będzie Twój następny krok. I jeden, i drugi stan jest całkiem normalny!

Czytaj całość
 
Udany start to połowa sukcesu Drukuj Poleć znajomemu

Udany start to połowa sukcesuJak bez bólu przejść z czasu letniego na czas… szkolny? Powrót do obowiązków po wakacjach nie musi być horrorem – przekonują specjaliści. Zamiast wpadać we wrześniową depresję, skorzystaj z ich rad.

Czytaj całość