Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
Materiały od CKE
Przypominamy terminy egzaminów 2012 Drukuj Poleć znajomemu
Przypominamy terminy egzaminów 2012Mamy już semestr letni 2012 roku. Dla wielu z Was - szczególny i szczególnie trudny. W toku intensywnej nauki nie powinniście zapomnieć o dokładnych terminach egzaminu gimnazjalnego lub matur. Sprawdźcie, kiedy wybije Wasza godzina zero.


Czytaj całość
 
Te rzeczy powinniście ze sobą mieć Drukuj Poleć znajomemu
Te rzeczy powinniście ze sobą miećNa stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pojawił się komunikat dyrektora CKE, w którym określa jakie przybory i pomoce naukowe możecie mieć ze sobą na poszczególnych egzaminach maturalnych w maju 2011 roku!

Czytaj całość
 
Klucze maturalne 2009 Drukuj Poleć znajomemu
Już są klucze maturalne 2009!Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała długo oczekiwane klucze punktowania odpowiedzi do zadań egzaminu maturalnego 2009! Nareszcie każdy tegoroczny maturzysta może, w oczekiwaniu na oficjalne wyniki, sprawdzić, jak mu poszło. Jeśli jeszcze pamięta swoje odpowiedzi...

 

Czytaj całość
 
Egzamin maturalny - zmiany od 2009 r. Drukuj Poleć znajomemu
Egzamin maturalny - zmiany od 2009 r.Wiemy, że o swojej maturze wiecie już (prawie) wszystko i wszelkie jej warianty przegadaliście z kolegami, nauczycielami i rodzicami. To dobra baza, ale takie życiowe decyzje najlepiej podejmować samodzielnie. Wierzymy, że pomoże Wam w tym krótka ściągawka o maturze 2009, którą przygotował i wygłosił Mirosław Sawicki, dyrektor CKE podczas Warszawskiego Salonu Maturzystów.
 
 

 

 
Czytaj całość
 
OKE prezentuje: Matura 2009 w pigułce Drukuj Poleć znajomemu

OKE prezentuje: Matura 2009 w pigułcePewnie już wiecie, że kluczem do maturalnego sukcesu jest informacja. Prawdziwą gwarancją powodzenia jest jednak informacja z pierwszej ręki. Dlatego przedstawimy Wam krótkie prezentacje na temat egzaminów z poszczególnych przedmiotów przygotowane przez przedstawicieli Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych w Krakowie oraz Jaworznie.

 

Czytaj całość
 
Styczeń 2009 (matura próbna) Drukuj Poleć znajomemu

Styczeń 2009Temu egzaminowi od początku towarzyszyły duże emocje - kto wie czy nie porównywalne do prawdziwych majowych matur. Decyzją CKE arkusze i odpowiedzi nie zostały opublikowane od razu - uczniowie musieli czekać na nie prawie 2 tygodnie. Ale w końcu zostały ujawnione! Oto one - teraz każdy może sprawdzić z jakimi pytaniami musieli zmierzyć się maturzyści na próbnej maturze 2009.

Czytaj całość
 
Maj 2011 Drukuj Poleć znajomemu
Matura 2011: relacje, arkusze odpowiedziNa ponad 343 tys. osób przystępujących do obowiązkowych egzaminów maturalnych w maju 2011r. nie zdało ich ponad 84 tys. maturzystów. To prawie jedna czwarta wszystkich zdających maturę. Bez prawa powtarzania matury pozostało 7 proc. uczniów.
 
Czytaj całość
 
Maj 2009 Drukuj Poleć znajomemu
Matura 2009 - rozdział zamknięty?W 2009 r. z arkuszami, jakie przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna zmierzyło się prawie 500 tys. maturzystów. Sesja egzaminacyjna trwała trzy tygodnie (od 4 do 21 maja).
Czytaj całość
 
Maj 2008 Drukuj Poleć znajomemu
Maj 2008Świadectwo dojrzałości uzyskuje 79% zdających. Maturę oblawa co piąty maturzysta. Średnie wyniki z egzaminów nie są zadowalające, ale za to porównywalne z rezultatami uczniów innych krajów europejskich. Sprawdź czy zdałbyś maturę, gdybyś do egzaminów przystąpił tym roku!
Czytaj całość
 
Maj 2007 Drukuj Poleć znajomemu
Maj 2007Centralna Komisja Egzaminacyjna wprowadza oddzielne arkusze dla poziomu podstawowego i rozszerzonego. Maturzyści zdający egzamin na poziomie rozszerzonym już nie muszą rozwiązywać arkuszy z poziomu podstawowego, a jedynie te z rozszerzenia. Egzamin maturalny zdaje 89% maturzystów. Czy Ty też poradziłbyś sobie z zadaniami z tego rocznika
Czytaj całość