Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2009

 

Ogólnopolski ranking liceów 2009 
Już po raz 11. ogłaszamy wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektyw i Rzeczpospolitej. Najlepsze szkoły w Polsce wybieramy na podstawie reprezentacji uczniów w olimpiadach przedmiotowych. Sukcesy szkół mierzymy proporcjonalnie do liczby uczniów. Od publikacji pierwszego rankingu ruch olimpiad przedmiotowych rozkwitł i nabrał rumieńców: olimpijczyków z roku na rok przybywa. To oznacza, że przy tworzeniu rankingów mamy coraz więcej pracy, ale za to... ile satysfakcji!


Najlepsze polskie licea 2009 - Wyniki Rankingu Drukuj Poleć znajomemu
  1. XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie
  2. LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu
  3. V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
  4. I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi
  5. Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu
  6. III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
  7. I LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku
  8. II LO im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu
  9. V LO w Bielsku-Białej
  10. I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie
 
  

Pobierz cały ranking .PDF >>

  
 Wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2009
 
Wielki finał na UW Drukuj Poleć znajomemu

Finał Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2009Kto nie był, niech żałuje, bo to jedna z niewielu okazji, żeby tak mocno poczuć radość z sukcesu szkół, uczniów, nauczycieli i pogrzać się w ciepłej atmosferze, która podnosi się wraz z nagradzaniem kolejnych szkół w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2009 Perspektyw i Rzeczpospolitej. Uroczystość zaczęła się od wywołania szkół, które zajęły pierwsze miejsce w rankingach wojewódzkich. Potem piętnastu najlepszych, odliczając od 15. miejsca do 1.

Czytaj całość
 
Tu są sami wygrani! Drukuj Poleć znajomemu

Tu są sami wygrani!To już fakt - szkoły traktują wyniki ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych jak symboliczne podsumowanie swojej rocznej pracy ze zdolnymi uczniami.

Czytaj całość
 
Jak wybierać najlepszych? Drukuj Poleć znajomemu

Jak wybierać najlepszych?Kapituła Rankingu rozpoczęła drugie dziesięciolecie Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych nad wyraz roboczo, podsumowując rok 2008 i jego charakterystyczne dla poszczególnych olimpiad zjawiska.

Czytaj całość
 
Rudki patent na sukces Drukuj Poleć znajomemu
Nagroda specjalna
MEN

Rudki patent na sukcesJak w gminie z 2,3 tys. mieszkańców znaleźć aż siedmiu olimpijczyków? Wystarczą bezpłatne godziny nauczycielskie, wysyłanie uczniów na zagraniczne praktyki oraz ciągłe przekonywanie, że szansa na sukces nie maleje wprost proporcjonalnie ze wzrostem odległości od miasta.

Czytaj całość
 
Jak kształcić uczniów zdolnych - elitarnie czy egalitarnie? Drukuj Poleć znajomemu

Jak kształcić uczniów zdolnychNajważniejszym kryterium XI Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych prowadzonego od 11 lat przez Perspektywy i Rzeczpospolitą jest udział uczniów danej szkoły w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych, a więc niewątpliwie sukcesy uczniów zdolnych.  Nad tym jak kształcić uczniów zdolnych od lat zastanawiają się pedagodzy. A konkretnie - czy skoncentrować się i dać szanse osobom bardzo wybitnym czy też działać w nieco szerszym zakresie, wobec wszystkich…

Czytaj całość