Hiszpania
Polak, Hiszpan - dwa bratanki

Polak, Hiszpan - dwa bratankiPierwsze skojarzenia z Hiszpaniˆ to flamenco, corrida i niekończąˆca się fiesta, ale niekoniecznie na studiach. Na uczelniach dominuje organizacja i wysoki poziom kształcenia. Jak widać, polskich studentów takie połąˆczenie przyciąˆga, bo z roku na rok jest ich w Hiszpanii coraz więcej. Chcesz do nich dołąˆczyć? Przeczytaj jak i dlaczego warto.

Czytaj całość
 
Szkoły wyższe w Hiszpanii

kliknij w mapkę, aby powiększyć
 
Kiedy Krzysztof Kolumb w roku 1492 wypływał z Sewilli, nikt nie przypuszczał, że odkryje Nowy Świat.
Czytaj całość
 
Studia w Hiszpanii - droga otwarta
Felix Garcia LausinRozmowa z Felixem Garcia Lausin, Sekretarzem Generalnym w Ministerstwie Edukacji i Nauki Królestwa Hiszpanii

Polska szczyci się ogromnym wzrostem liczby studentów, który nastąpił po zmianie systemu społeczno-gospodarczego w 1989 roku.

Czytaj całość
 
Hiszpański do życia i do pracy

Hiszpański styl życia...Helena Mazo, dyrektorka International House w Madrycie, co roku ma 30-40 studentów z Polski, ale chciałaby, żeby przyjeżdżało nas więcej. - Polacy szybko się uczą i są dobrze zmotywowani - twierdzi.

Czytaj całość
 
Consejeria de Educación - ważny adres!
Consejeria de EducacionBiuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Warszawie, które jest delegaturą hiszpańskiego Ministerstwa Edukacji w Polsce, podejmuje liczne działania na rzecz promocji, wspierania i rozpowszechniania nauczania języka hiszpańskiego w polskim systemie edukacji, szczególnie na poziomie nauczania nie uniwersyteckiego, za pośrednictwem różnorodnych działań, jak np. sekcji dwujęzycznych czy też kształcenia nauczycieli.
Czytaj całość
 
Barcelona - Sięgać nieba w mieście Gaudiego

Luis TorresNajpopularniejszym wydziałem wśród zagranicznych studentów Universitat Politecnica de Catalunya jest architektura. Luis Torres, prorektor ds. międzynarodowych, chętnie widziałby na swojej uczelni więcej studentów z Polski zainteresowanych studiowaiem informatyki. Zwłaszcza, że Politechnika dysponuje superkomputerem o imponujących parametrach.

Czytaj całość
 
Barcelona - Yo, la Pompeu (Wybieram Pompeu)

Logo Universitat Pompeu FabraNowoczesny, innowacyjny, dynamiczny. Studiuje tu tylko 10 tysięcy osób - "śmietanka śmietanki". Na Pompeu Fabra przyjmuje się kandydatów, którzy osiągnęli najwyższe oceny na egzaminie Selectividad. Natomiast studenci dają swojej uczelni ocenę 7.8 na 10.

Czytaj całość
 
Barcelona - Cooperative, not competitive

Logo EsadeNajlepsza uczelnia biznesowa roku 2006 w rankingu The Wall Street Journal. W kształceniu kładzie nacisk na współpracę, a nie na współzawodnictwo. Absolwenci ESADE i tak trafiają na najlepiej płatne posady. Zarobki w pierwszym roku pracy po ukończeniu studiów MBA na tej uczelni wynoszą około 60 tysięcy euro!

Czytaj całość
 
Madryt - Nowoczesny i na luzie

Logo Universidad Autonoma de MadridAkademickie togi obowiązują tu tylko w czasie uroczystości nadania doktoratu honoris causa. Na co dzień - pełny luz i demokracja. To zupełnie nie przeszkadza w utrzymywaniu niezwykle wysokiego poziomu nauczania i badań.

Czytaj całość
 
Madryt - Dążąc do doskonałości

Cristina Cortazar RotaecheReputacja, prestiż, troskliwa opieka i znakomite perspektywy zatrudnienia - katolicki uniwersytet Comillas dąży do doskonałości pod każdym względem. - Chcemy kształcić dobrych ludzi - mówi Cristina Cortazar Rotaeche, prorektor ds. rozwoju.

Czytaj całość
 
Salamanka - Przeszłość i przyszłość na wyciągnięcie ręki

Universidad de SalamancaFray Luis de León, poeta i teolog, powrócił na uniwersytet w Salamance po kilkuletnim uwięzieniu przez inkwizycję. Wszedł na katedrę w mrocznej sali wykładowej wydziału teologicznego, spojrzał na studentów siedzących w drewnianych ławach i - jakby nic się nie stało - rozpoczął wykład od słów: Jak mówiliśmy wczoraj...

Czytaj całość
 
Sewilla - W środku miasta

Logo Universidad de SevillaLiteratura, filologie, historia - i aeronautyka! Zabytkowa fabryka tytoniu i ultranowoczesne Centrum Badań, Technologii i Innowacji - to w największym skrócie wizytówka Uniwersytetu Sewilli.

Czytaj całość