Francja
Paryż dla ciekawych świata

FrancjaFrancja to bogactwo różnorodności. Nie tylko gatunków win i serów, ale i kultur. Jeżeli czujesz, że Twoją ojczyzną jest cały świat, być może studia w Paryżu są właśnie dla Ciebie.

Czytaj całość
 
Studia à la française

Studia à la françaisNa śniadanie croissante z kawą w przytulnej kafejce na rogu w towarzystwie uroczej Hiszpanki, déjeuner z zabójczo przystojnym Finem, a wieczorem feta Beaujolais nouveau z przyjaciółmi z całego świata.

Czytaj całość
 
Pięć kroków do Paryża
5 kroków do Paryża Styczeń - marzec. Jeżeli w tym roku zdajesz maturę, starania o przyjęcie na uczelnię francuską najlepiej rozpocząć na początku roku. Polski egzamin maturalny uznawany jest w granicach Unii Europejskiej, we Francji procedury administracyjne przy zapisie na uczelnię dla studentów francuskich i polskich właściwie się nie różnią. Zacznij więc od wybrania jednej lub kilku uczelni, na których chciałbyś studiować. Pomoże Ci w tym katalog uczelni dostępny na stronie www.polska.campusfrance.org.
Czytaj całość
 
Z pierwszej ręki

Studia a la Francaise

14 października (poniedziałek)

Przed wyjazdem do Lyonu obiecałem sobie, że wszystko będę skrzętnie notować w moim dzienniku. Poległem. Chaos uczelnianej administracji, problemy ze znalezieniem mieszkania, brak pracy zepchnął moje Kadłubkowe zapędy na dalszy plan. Zawsze miałem duszę obieżyświata. Dlatego po pierwszym roku iberystyki na UW poczułem, że brakuje mi powietrza. I postawiłem wszystko na jedną kartę o nazwie Universite Jean Moulin Lyon 3.

Czytaj całość
 
Przydatne adresy

Ambasada Francji w Polsce
Corinne Baylac - Attaché
do spraw Współpracy Uniwersyteckiej
Ul. Piękna 1
00-477 Warszawa
Tel. : 22 529 30 66
e-mail: corinne.baylac@diplomatie.gouv.fr
www.ambafrance-pl.org 

Czytaj całość