Holandia
Rowerem na studia

Rowerem na studiaUniwersytet Maastricht w Holandii z każdym rokiem przyciąga coraz więcej studentów spoza Niderlandów. Obecnie studenci zagraniczni stanowią niemal połowę uczących się (w roku 2008-2009 w Maastricht studiowało 13 117 studentów). Przyjeżdżają, żeby studiować przez jeden semestr w programie wymiany międzynarodowej bądź odbyć cały program studiów.

Czytaj całość
 
ABC szkolnictwa wyższego w Holandii

ABC szkolnictwa wyższego w Holandii

Studia w Holandii są płatne. Dla studentów z UE opłata oscyluje wokół 1500 euro rocznie. Stypendyści programów wymiany międzynarodowej nie płacą za studia.

Obecnie w Holandii studiuje już 42 tys. cudzoziemców, wśród nich także Polacy. Marieke Booij z Vrije Universiteit Amsterdam informuje, że w uczelnianym programie bachelor uczestniczy 3 Polaków, a w programie master 19 studentów z Polski.

Czytaj całość
 
Tu nie trzeba walczyć z wiatrakami!

Tu nie trzeba walczyc z wiatrakami!Do Holandii każdego roku przyjeżdża na studia 90 tysięcy młodych ludzi z całego świata. Jakie perspektywy otwiera przed nimi kraj wiatraków i tulipanów?

Czytaj całość
 
Erasm(us) z Rotterdamu

Ewa KrzątałaTradycja uniwersytecka sięgająca XVI wieku, uczelnie plasujące się w czołówce światowych rankingów, bogata oferta międzynarodowych programów nauczania. Ale także: wysoki koszt utrzymania, płatne studia. Czy warto studiować w Holandii?

Czytaj całość