Wybierz zawód

The file ///wyszukiwarka/wybierz_zawod_left.php cannot be included!
It does not exist or is not readable.
My piszemy

My piszemyWidzisz, że wokół dzieje się coś ciekawego, o czym chciałbyś powiedzieć innym? Wierzysz, że za pomocą słów da się opisać świat? My też w to wierzymy. Dlatego stworzyliśmy miejsce specjalnie dla Was.

Tutaj publikujemy najlepsze artykuły z Waszych szkolnych gazetek, teksty stworzone na potrzeby lekcji i te, które powstały z głębi serca. Tutaj przeczytacie o wszystkim, co ciekawe, intrygujące, ważne i kontrowersyjne. Dla każdego licealisty.

Wszelkie formy Twojej przygody ze słowem są mile widziane: daj wierszom pisanym do szuflady zaczerpnąć nieco powietrza, pozwól zachwycić się innym Twoim ostatnim opowiadaniem. Ostrz swoje dziennikarskie zmysły i pióro.

Pod tym adresem czekamy na Wasze artykuły, felietony, wiersze, zdjęcia… Przysyłajcie wszystko, co warte pokazania szerszej publiczności! Nie zapomnijcie, żeby do wiadomości dołączyć kilka słów o sobie.
Ściągnij płytę z... półki! Drukuj Poleć znajomemu

Ściągnij płytę z... półki!Pierwszej w życiu satysfakcji muzycznej doznałam w wieku 10 lat. Historia jest krótka, nie omieszkam więc podzielić się z wami tym ważnym rozdziałem w życiu muzycznego schizofrenika.

Czytaj całość
 
Przegrani na starcie? Drukuj Poleć znajomemu
Przegrani na starcie?Nareszcie, już za kilka miesięcy kończę magiczne 18 lat! Powinienem skakać z radości - w końcu będę dorosły... A może nie ma z czego się cieszyć?
Czytaj całość
 
Dokąd zmierza Hollywood? Drukuj Poleć znajomemu

Dokąd zmierza Hollywood?Tenesee Williams powiedział kiedyś: producenci filmowi są jak żelazko. Poprzez ciągłe naciski potrafią zrobić z najpiękniejszego materiału cos zupełnie płaskiego.  Złota era Fabryki Snów minęła bezpowrotnie, by ustąpić miejsca nowej zepsutej do szpiku kości, płytkiej i  bezkształtnej masie, która śmie mówić o sobie "artyści". Marlon Brando miał rację - prawdziwych artystów już nie ma, teraz ostali się  tylko biznesmani.  

Czytaj całość
 
Cudze chwalicie, swego nie znacie! Muzyczne podsumowanie roku 2008 Drukuj Poleć znajomemu

Cudze chwalicie, swego nie znacie!Przez ostatni rok z ciekawością przyglądałam się dokonaniom polskiej sceny muzycznej. Regularnie zgłębiałam tajniki rodzimego rynku muzycznego. Zapytacie pewnie: co tu jest do zgłębiania? Ależ moi drodzy... Cudze chwalicie, swego nie znacie! W ostatnim roku pojawiło się na polskim rynku kilka wartościowych propozycji. Niemniej interesujących od krążków zagranicznych gwiazd.

Czytaj całość
 
Where the hell are music videos?! Drukuj Poleć znajomemu

Where the hell are music videos?!Lenin mówił, że muzyka może być środkiem do szybkiego zniszczenia społeczeństwa. Bzdura! To nie muzyka może być przyczyną zagłady, ale jej brak. Choć dźwięków mamy pod dostatkiem, problemem okazuje się brak wizji, a właściwie jakość wizji, która im towarzyszy. Obraz miał w telewizji pełnić rolę muzycznej ewangelii, miał zarażać i powalać na kolana, miał opowiadać nieprzeciętną historię i hipnotyzować przeciętnego widza. Więc? Gdzie się podziały, tamte... teledyski?!

Czytaj całość
 
VAVAwywiad Drukuj Poleć znajomemu

vavamuffinIstnieją na rynku muzycznym  prawie 5 lat. Ich koncerty cieszą się dużą popularnością, są naładowane niesamowitą energią, sprawiają że publiczność świetnie się bawi. Grają muzykę, która niesie ze sobą prawdziwy przekaz,  inspirowaną raggamuffin, czy też modern roots z elementami „starego“ reggae, dancehallu oraz freestyle. Nagrali trzy płyty Vabang!, Dubang!, Inadibusu. O narkotykach, imprezach i młodości rozmawiamy z zespołem Vavamuffin.

Czytaj całość
 
Licealista w wielkim świecie Drukuj Poleć znajomemu
Licealista w wielkim świecieWymiana, czyli felieton o tym jak obserwacje i wnioski wyciągnięte za zachodnią granicą mogą pogrzebać stereotyp Niemca.

Pierwsza myśl za granicą:  Boże, jak tu czysto! Peta trzeba szukać na chodniku ze świecą w ręku, nawet małej folii po słomce, gumy do żucia. Nic. Śmietniki też rzadko się spotyka, tak więc sfrustrowany człowiek wlecze się przez miasto, spotykając tylko kontenery w ciemnych uliczkach. Co oni robią z tymi śmieciami?

Czytaj całość
 
Szukając własnej tożsamości - droga i bezdroża współczesnej młodzieży Drukuj Poleć znajomemu
okoNIEBIESKIMI OCZAMI NA ŚWIAT
 
 ….Z  wdzięcznością dla ludzi, których już przy mnie nie ma…

Mam na imię Kasia,  ale w zasadzie nie wszyscy o tym pamiętają. Kilka lat temu zostałam Amelką. Jestem mieszkanką Kielc. To miasto jest miejscem gdzieś w świecie. Może jest całkiem takie  jak świat tysięcy nastolatków, może jest całkiem inne. Gdyby ktoś przyjrzał się bliżej to może w sobie albo obok siebie dostrzec kogoś takiego jak ja, albo kogoś takiego jak człowiek o którym  napisze.
Czytaj całość
 
Tylko śmieci płyną z prądem Drukuj Poleć znajomemu
emoKiedyś główną funkcją ubrań była ochrona człowieka przed zimnem. Teraz ważna, lub może nawet najważniejsza, jest moda. Zdominowała ona społeczeństwo. Wdarła się do naszego życia niczym huragan, wyrywając z zawiasów drzwi gustu i dobrego smaku.
Czytaj całość
 
Żyj i pozwól żyć innym Drukuj Poleć znajomemu

klubJak się bawi polska młodzież? Smród, brud intelektualny i ubóstwo moralne, czy powietrze bogate w zapach substancji odprężających? Rąbanka dobiegająca z mieszczącego się za rogiem baru, czy bity czule pieszczące ucho? Wulgarna i chamska mowa, czy język ojczysty dopasowany do danego kręgu kulturowego?

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 20 z 23